olimpia;Késely Ajna;

2018-10-11 21:05:42

Késely Ajna másodszor is aranyérmes Argentínában

Az egyéni győzelme után a vívók vegyescsapat-versenyében is nyert az európai 1-es válogatott tagjaként Pusztai Liza és Rabb Krisztián a harmadik nyári ifjúsági olimpián Buenos Airesben.

Tovább halmozzák az érmeket a magyar fiatalok a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián! A 17 éves Késely Ajna a legjobb idővel jutott a 200 méter gyorsúszás fináléjába a viadal negyedik napján. A Kőbánya SC versenyzője a döntőben ötven méter után még csak a negyedik helyen állt (27,98), száz méter után viszont elsőként fordult (58,03), százötvennél pedig két tizeddel is vezetett a második helyen tempózó kínai Junxuan Yang előtt. Végül tizenhét százados előnnyel, elsőként csapott célba. Késely korábban 800 méter gyorson sem talált legyőzőre, így már a második aranyát ünnepelhette az argentin fővárosban.

Az ifjúsági olimpián eddig két arany- és egy ezüstérmet nyert Milák Kristóf szinte végig vezetve 23.84-es idővel nyerte meg az első középdöntőt 50 méter pillangón. Az érdi tehetség végül a negyedik idővel jutott a szám döntőjébe, mert a második futamban az olasz, Thomas Ceccon és két orosz is jobb időt úszott nála. A 4×100 m vegyes váltó döntőjében az oroszok megállíthatatlanok voltak, amelyet 3:35.17-es új junior világcsúccsal nyertek meg. Második helyre a kínaiak, a harmadikra a lengyelek jöttek be. Zombori Gábor, Bőhm Sebestyén, Milák Kristóf és Kalmár Ákos négyese negyedikként ért célba, hátrányuk több mint nyolc másodperc volt az oroszok mögött.

Az egyéni győzelem után a vívók vegyescsapat-versenyében is aranyérmet nyert az európai 1-es válogatott tagjaként Pusztai Liza és Rabb Krisztián. Az Európa 1-es csapat a negyeddöntőben 30-18-ra verte Afrikát, az elődöntőben 30-22-re az Európa 3-as együttest, a döntőben pedig 28-25-re Ázsia-Óceánia 1-es hatosát. A fináléban a két magyar alapozta meg a sikert, mivel Rabb 5-3-ra, Pusztai pedig 5-1-re győzte le dél-koreai ellenfelét, így az első két asszó után 10-4 volt az állás.

A két magyar kardozónak két olasz, valamint egy-egy francia és ukrán csapattársa volt, az összecsapásokon mindegyik szakág képviselője egyszer lépett pástra. Európát három, Amerikát, valamint az ázsiai-óceániai zónát két-két, Afrikát pedig egy válogatott képviselte.

A tornász Balázs Krisztián is aranyérmet szerezett egy speciális csapatversenyben, amelyben összesorsolták az összes ifjúsági olimpián szereplő szakágban, tehát a férfi és női szertornában, a ritmikus sportgimnasztikában, sportakrobatikában és trambulinon induló versenyzőket az egyéni összetettben elért addigi eredményeik alapján. A FTC-ben pallérozódó 16 éves versenyző csapata pedig nem talált legyőzőre.

A magyar küldöttség eddig nyolc arany-, valamint egy-egy ezüst és bronzérmet szerzett, a vegyescsapat-versenyben elért helyezés a hivatalos éremtáblába nem számít bele.