ifjúsági olimpia;

2018-10-14 19:55:17

Medálhalmozó fiatalok

A magyar küldöttség további tíz érmet szerzett a nyári ifjúsági olimpián, Buenos Airesben.

Megállíthatatlanul termelik az érmeket a magyar fiatalok a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián. Pénteki lapzártánkat követően az első arany Rendessy Eszter nyakába került, aki a kajakosok gyorsasági versenyében nem talált legyőzőre. A folytatásban a kétszeres ifjúsági olimpiai bajnok Késely Ajna ugrott medencébe, s 400 méter gyorson már harmadik sikerét aratta. A második helyezett argentin Delfina Narella Argpignatiello több mint három másodperccel maradt el mögötte.

Milák Kristóf szintén két aranyéremmel a zsebében várta a 200 méter pillangó fináléját, s 1:54.89 perccel magabiztosan végzett az élen, egy másodperccel verte a második helyezett ukrán Gyenyisz Keszilt. A 18 éves úszó ezzel háromszoros ifjúsági olimpiai bajnokká vált.

Másnap hasonlóan sikeres napot zárt a magyar küldöttség, ugyanis a fiatalok folytatták az éremhalmozást. Elsőként a magyar leány strandkézilabda-válogatott lett harmadik, majd az öttusázó Gulyás Michelle szerzett bronzérmet. A folytatásban a kajak-kenusok kerültek reflektorfénybe: Kiss Ádám a kajakosok gyorsasági számában végzett elsőként, míg Gönczöl Laura női kenuban lett második.

A folytatásban két tornász nyakába került érem: előbb Balázs Krisztián végzett elsőként a szerdöntőben, majd Bácskay Csenge nyert ezüstöt ugrásban.

A magyar küldöttség eddig 12 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzérmet szerzett, ezzel Oroszország mögött továbbra is a második helyen áll az összevetésben. A vegyescsapatversenyekben elért helyezések a hivatalos éremtáblába nem számítanak bele.