Hiába a három lőtt gól, egy pontot ért a döntetlen Rossi csapatának

2018.10.15. 23:10
Nagy Dominik (b2) Nagy Ádámmal (b3), miután gólt rúgott a labdarúgó Nemzetek Ligájában játszott Észtország – Magyarország mérkőz
Fotó: Liis Treimann / MTI/AP
Végül az egy pontnak is örülnie kellett a magyar labdarúgó-válogatottnak Észtország vendégeként.
Sorsdöntő mérkőzésre készült Észtországban a magyar labdarúgó-válogatott, amely egy esetleges újabb vereséggel a csoport utolsó helyére csúszott volna vissza a Nemzetek Ligájában. Marco Rossi szövetségi kapitány négy pozícióban változtatott a kezdő tizenegyen a pénteken Athénban 1-0-ra elveszített mérkőzéséhez képest. Az olasz mester nem számíthatott a sárga lapok miatt eltiltott Fiola Attilára, illetve ezúttal nem szavazott bizalmat Bese Barnabásnak, Varga Rolandnak és Kalmár Zsoltnak. Helyettük az újonc Baráth Botond, továbbá Lovrencsics Gergő, Nagy Dominik és Kovács István lépett pályára.
A három fordulót követően pont nélkül álló észtek kezdtek jobban a négy-ötezres hazai publikum nagy örömére. A vendéglátó ugyan többet dajkálta a labdát, az első kaput talált lövésre a 18. percig kellett várni, ekkor Konstantin Vassiljev gyengécske próbálkozását gyűjtötte be Gulácsi Péter. Két percre rá jött a hidegzuhany, Henri Anier lódult meg a bal szélen, Kádár Tamás középen lemaradt Siim Lutsról, aki két méterről az észtek első gólját jegyezte a Nemzetek Ligájában.
Nem sokáig vezetett a vendéglátó, ugyanis a magyar csapat a 24. percben jóformán a semmiből egyenlített. Egy védelmi hibának köszönhetően Nagy Dominik maradt üresen, s 16 méterről estében lőtte ki a hosszú sarkot. Az első játékrész hosszabbításában aztán óriási magyar lehetőség maradt kihasználatlanul. Nagy Dominik második találatát is megszerezhette volna a nemzeti csapatban, ám ezúttal már nem Mikhel Aksalu, hanem Sergei Lepmets nézett vele farkasszemet, lévén az első számú kapus néhány perccel korábban sérülés miatt elhagyta a pályát. A Ferencváros 23 éves szélsője 12 méterről a kifutó kapus bal lábához lőtt, így félidőben maradt a döntetlen.
Az 54. percben aztán Szalai Ádám hat meccs után újból betalált a magyar válogatottban, az ötösön belül átvette a labdát, majd a kapuba juttatta a labdát. A 71. minutumban ismét jött a hidegzuhany: Artur Pikk bal oldali, ballábas beadása gellert kapott a menteni akaró Pátkai Ádám jobb combján, – aki két perccel korábban állt be – és a labda védhetetlenül a hosszú felső sarokba hullott. Ekkor pedig még nem volt vége, Anier a 80. percben a hazaiak harmadik gólját szerezte. A magyar csapat ugyanakkor annak ellenére nem roppant össze, hogy másodszor is hátrányba került, Szalai két perce rá másodszor is betalált, egyben beállította a 3-3-as végeredményt.
A csoport másik mérkőzésén a finnek negyedik meccsüket is megnyerték, ezúttal Görögország volt a szenvedő fél. A skandinávok így 12 ponttal állnak a csoport élén.
Frissítve: 2018.10.15. 23:20

Del Potro súlyos sérülést szenvedett

2018.10.15. 18:04

Fotó: WANG ZHAO / AFP
Súlyos térdsérülés miatt hosszú időre kidőlt Juan Martin del Potro, a tenisz US Open 2009-es bajnoka, idei döntőse. Az argentin játékos a sanghaji torna nyolcaddöntőjében, a horvát Borna Coric elleni mérkőzésen elesett, s mint utóbb kiderült, eltört a térdkalácsa.
„Nagyon nehéz pillanat ez, nagyon szomorú vagyok” – kommentálta állapotát Del Potro, aki korábban négy csuklóműtéten is átesett, s ezek miatt sok időt kihagyott. A 30 éves teniszező ugyan kivívta a részvétel jogát a novemberi, évzáró londoni ATP-világbajnokságra, de sérülése miatt nem lehet ott a versenyen. Az orvosok a következő napokban döntenek a sérülés kezeléséről, illetve közlik, hogy a játékosnak mennyi időt kell majd kihagynia.
Ami pedig a világranglistát illeti, a sanghaji tornán győztes Novak Djokovic Roger Federert megelőzve feljött a második helyre, míg Rafael Nadal előnye 215 pontra csökkent. A legjobb magyar az uraknál Fucsovics Márton, aki egy helyet előre lépve a 41. helyen áll. Balázs Attila hat pozíciót javított (196.), így újra a legjobb 200 kötött van.
A hölgyeknél továbbra is a román Simona Halep vezeti a rangsort, aki akkora előnnyel rendelkezik, hogy már biztosan világelsőként zárja az évet. „Nagy megtiszteltetés volt, hogy tavaly én zártam világelsőként az évet. Különleges érzés, hogy 2018-ban ezt meg tudtam ismételni” - mondta a 27 éves teniszező.

Babos Tímea egy, Stollár Fanny pedig két helyet javított előző heti pozícióján, így előbbi a 63., utóbbi a 127. helyen áll. Babos párosban továbbra is ranglistavezető.

Fogy a levegő Joachim Löw körül

2018.10.15. 16:48

Fotó: Frank Hörmann / AFP/SVEN SIMON
A német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya alatt inog a kispad, miután a pocsék vb-szereplést követően sem jönnek az eredmények.
A német labdarúgó-válogatott címvédőként szégyenszemre a csoportkörben búcsúzott az oroszországi világbajnokságról, majd a Nemzetek Ligájában sem talált magára. A vb-győztes franciák elleni gól nélküli döntetlenre kevesen kapták fel a fejüket, ugyanakkor a Nationalelf múlt szombaton 3-0-ra kikapott Amszterdamban a hollandoktól. Joachim Löw szövetségi kapitány irányítása mellett a németek legutóbbi tíz meccsükből hatot elveszítettek, 2017 októbere óta pedig csak három meccset nyertek. Ilyen rossz szériára pedig még nem volt példa a német foci történetében. Löw a németekre nem jellemző kifogással állt elő, miszerint csapata az elmúlt időszak eredményei miatt önbizalomhiányban szenved.
A Nationalelf kedd este Párizsban, a francia válogatottal csap össze (Tv: Sport1 20.45) a Nemzetek Ligája aktuális fordulójában, egy újabb vereség pedig megpecsételheti Löw sorsát, aki az utóbbi napokban kapott hideget-meleget.
A korábbi magyar szövetségi kapitány, Lothar Matthäus – aki játékosként világ- és Európa-bajnok lett – szerint nem Manuel Neuernek kellene a kapuban állnia, ugyanis nincs abban a formában, mint súlyos sérülését megelőzően.
„Ezeknek a futballistáknak, mint Neuer, Jeromé Boateng, Mats Hummels, Toni Kroos és Thomas Müller saját magukkal és a klubjukkal is van elég gondjuk. Ők a legtapasztaltabbak, de a jelenlegi helyzetükben nem tudják vezetni a csapatot”

– tette hozzá.

Az öt említett futballista közül négy a Bayern München játékosa, a bajorok pedig legutóbbi négy tétmeccsükön nyeretlenek maradtak, s csak hatodikak a Bundesligában. Kroos csapata, a Real Madrid szintén gödörben van, a királyi gárda legutóbbi négy mérkőzéséből hármat elvesztett, ezek közül a legmeglepőbb a CSZKA Moszkva otthonában elszenvedett vereség volt. Emellett a Real a bajnokságban is csak ötödik.
A Bild című német napilap „Elég volt, Jogi!” című cikkében azt firtatja, hogy ugyan Löw megérdemelt még egy esélyt a vb-fiaskó után, ám nem tud élni a lehetőséggel. A cikk szerzője nem érti, hogy a fiatalabb játékosok, mint Julian Brandt, Leroy Sané vagy Niklas Süle miért nem kapnak a kezdőben lehetőséget, ugyanis a drukkerek ezeknek a tehetségeknek jobban elnéznék a hibákat.
„Nem mindegy, hogy egy bátor összeállítással a holnap arcai kapnak ki Hollandiától vagy a tegnap arcai. Hogyan fejlődjön ki a következő generáció, ha nem játszik?” – teszi fel a kérdést a cikk szerzője, aki szerint egy esetleges újabb vereség esetén reális veszéllyé válik a kiesés a NL második divíziójába.
A lengyelek számára ez nem csak veszély, hanem tény, ugyanis vasárnap este a 92. percben kapott góllal kikaptak az olaszoktól, akiknek ezzel megszakadt az ötmeccses nyeretlenségi szériájuk. A lengyelek ugyan pontszámban még utolérhetnék az olaszokat, ám az NL-ben első körben az egymás elleni eredmény rangsorol.

Még nem közölt eredmények

A osztály: 3. csoport: Lengyelország–Olaszország 0-1 A csoport állása: 1. Portugália 6 pont/2 mérkőzés, 2. Olaszország 4/3, 3. Lengyelország 1/3.
B osztály:
2. csoport:
Oroszország–Törökország 2-0
A csoport állása: 1. Oroszország 7 pont/3 mérkőzés, 2. Törökország 3/3, 3. Svédország 1/2.
C osztály: 1. csoport: Izrael–Albánia 2-0 A csoport állása: 1. Izrael 6 pont/3 mérkőzés, 2. Skócia 3/2 (3-2), 3. Albánia 3/3 (1-4).
4. csoport: Litvánia–Montenegró 1-4 Románia–Szerbia 0-0 A csoport állása 4 forduló után: 1. Szerbia 8 pont, 2. Montenegró 7, 3. Románia 6, 4. Litvánia 0. D osztály: 3. osztály: Azerbajdzsán–Málta 1-1 Feröer-szigetek–Koszovó 1-1 A csoport állása 4 forduló után: 1. Koszovó 8 pont, 2. Azerbajdzsán 6, 3. Feröer-szigetek 4, 4. Málta 2.

Frissítve: 2018.10.15. 23:24