Testmasszázs esetén általában csak az izmokat „gyúrják”, a hasat kihagyják a jóból. Igaz, a hasi masszázs másfajta kezelés, a lágyrészeket, a testünk legérzékenyebb részeit mozgatja át. Sok tanulmány igazolja, hogy ez hatékonyan kezeli is a hasüregben lévő belső szerveket. Erre azért lehet szükség, mert a szervek elmozdulása különböző problémákat, például keringési zavart, vénás és nyirokrendszeri pangást is okozhat, ami akadályozza az emésztési folyamatot, és a megnőtt hasűri nyomás miatt elősegíti a reflux betegség kialakulását is.
Egyszerűen csodát tesz
A keleti tanítások szerint a hasnál, a köldök környékén van a szervezet energiaközpontja, az itt kialakuló energiablokkok gyengéd masszázzsal feloldhatóak. A hasmasszázs képes normalizálni az emésztőrendszer működését, jó hatással van a gyomorra, a vastag- és vékonybélre, a májra, a hasnyálmirigyre, de az epehólyagra is. Javítja a belek és a gyomor perisztatikus mozgását, vérbőséget okoz, ezáltal az anyagcsere folyamatait is serkenti.
A has gyengéd masszírozása a test többi részére is hat: a méregtelenítés hatására csökken az idegi feszültség, csillapodnak a görcsök, viszont élénkül a vegetatív idegrendszer. Rendszeres alkalmazása nagyon hatásos a székrekedés kezelésére és puffadásra is. Beindítja a nyirokkeringést is, amellyel a szervezet „szennyvíztisztító rendszerét” serkentjük. A terápia hatékonysága érdekében ajánlott a napi 2,5-3 liter folyadék elfogyasztása. Célszerű más nyirokkeringést stimuláló kezelésekkel is kombinálni, hogy a pangó, felgyülemlő víz és méreganyag távozni tudjon - ajánlotta a szakember.
Nem fáj, sőt!
Speciális nyomó, simító és nyújtó mozdulatokból áll, amelyek soha nem lehetnek fájdalmasak, inkább kellemesen ellazító érzést keltenek. A kezelés után energikusnak, főleg hastájékon könnyebbnek érezzük magunkat.
Reflux betegség esetén különösen ajánlott az eljárás. Ilyenkor ugyanis gyakori, hogy megnő és keménnyé válik a has, ami nyomás alá helyezi a belső szerveket. Sokszor éppen ez okozza a tüneteket, mert a rekeszizom egy idő után nem tudja ellensúlyozni a megnövekedett felfelé irányuló hasűri nyomást, a kötőszövetek meggyengülnek és kinyílik a gyomorszáj, rosszabb esetben rekeszsérv is kialakulhat – mondta Mikoly Kriszta.
A hasi masszázs nem helyettesíti az orvosi terápiát, de a heti egyszeri harmincperces kezelés segít az egészség védelmében.