Fucsovics a 38. helyen, Djokovic az első a világranglistán

2019.02.11. 09:39
Illusztráció
Fotó: NIKOLAY DOYCHINOV / AFP
Fucsovics Márton kilenc helyet javítva 38. a férfi teniszezők világranglistáján. Az élen továbbra is a szerb Novak Djokovic áll.
A 27 éves nyíregyházi játékos vasárnap döntőt játszott a szófiai tornán, legyőzője, az orosz Danyiil Medvegyev változatlanul a 16. helyet foglalja el a rangsorban. Fucsovics ezen a héten a rotterdami viadalon szerepel.
A közvetlen és a tágabb élcsoportban sincs változás, Djokovic mögött Rafael Nadal a második, Alexander Zverev pedig a harmadik.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

---------------------------------------------------------------- 1. ( 1.) Novak Djokovic (szerb) 10 955 pont 2. ( 2.) Rafael Nadal (spanyol) 8320 3. ( 3.) Alexander Zverev (német) 6475 4. ( 4.) Juan Martín del Potro (argentin) 5060 5. ( 5.) Kevin Anderson (dél-afrikai) 4845 6. ( 6.) Roger Federer (svájci) 4600 7. ( 7.) Nisikori Kej (japán) 4100 8. ( 8.) Dominic Thiem (osztrák) 3960 9. ( 9.) John Isner (amerikai) 3155 10. (10.) Marin Cilic (horvát) 3140 11. (11.) Karen Hacsanov (orosz) 2880 12. (12.) Sztefanosz Cicipasz (görög) 2805 13. (13.) Borna Coric (horvát) 2605 14. (14.) Milos Raonic (kanadai) 2250 15. (15.) Fabio Fognini (olasz) 2225 16. (16.) Danyiil Medvegyev (orosz) 2160 ...38. (47.) Fucsovics Márton 1080

Nagyvadat ejtett el a Veszprém

2019.02.10. 20:03

Fotó: Bodnár Boglárka / MTI
Fegyelmezett, szervezett játékkal nyert a Telekom Veszprém a világ egyik legjobb csapata, a Barcelona ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 11. fordulójában. Vasárnap győzött a Szeged is.
Az A jelű nyolcas első helyezettjeként, esélyesként érkezett Veszprémbe a Barcelona a magyar bajnoki ezüstérmes elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésre. A találkozó előtt gyászszünettel emlékeztek Marian Cozmára, akit tíz évvel ezelőtt gyilkoltak meg. A román beálló szobránál a Veszprém Aréna előtt mécsesek emlékeztettek a tragédiára.
Jobban kezdtek a látogatók, akik két perc alatt 2-0-ra elhúztak, nagyobb előnyre azonban nem tudtak szert tenni, a hatodik percben fordítottak a vendéglátók (3-2), később azonban ismét a Barcelonánál volt az előny. A veszprémiek 15 perc elteltével vezettek megint (8-7), kevesen gondolták ekkor, hogy a folytatásban egyszer sem fordítanak majd a katalánok.
Pedig így történt, köszönhetően elsősorban a nagyon kemény és agresszív védekezésnek, ami szemmel láthatóan nem tetszett az ellenfélnek. A hazaiak remekül szűkítették le a területet és kiváló ütemben léptek ki a barcelonaiak lövő játékosaira. A 27. percben 15-12-re vezetett David Davis vezetőedző csapata, jellemző a rivális klasszisára, hogy a játékrész 15-15-tel zárult, mivel a katalánok minden megingást könyörtelenül megbüntettek.
A második felvonás első hét percében nem szerzett gólt a Barcelona, megint három gól lett a különbség (18-15). A vendégek a 45. percben egyenlítettek ugyan (22-22), de később már ez sem sikerült nekik. A rendkívül elszántan küzdő, ötezer hazai szurkoló előtt időnként eksztázisban játszó veszprémiek végül 29-26-ra nyertek.
"Óriási megtiszteltetés, hogy Xavi Pascual és a Barcelona ellen vezethettem a csapatomat,  minden spanyol edző a példaképének tekintheti, évek óta a világ élvonalában tartja együttesét - mondta Davis. - Szakmailag kis előnyt jelentett, hogy itthon játszhattunk, ám ezt a szurkolók segítségével kihasználtuk. Mindkét félidőben akadtak jó és gyengébb szakaszaink, a végén ellenfelünk hibázott többet."
"Egyenlő erők küzdöttek, a végén a hibáinkat okosan, rutinosan kihasználta ellenfelünk - vélekedett a katalánok trénere. - Ziccereket rontottunk, és ezután már a kiválóan védő Möller sem tudott annyit segíteni, hogy nyerjünk."
A szegediek az eddigi eredmények alapján esélyesként érkeztek a szlovén Celjéhez, amelyet ősszel hazai pályán 33-24-re legyőztek. A találkozó előtt Juan Carlos Pastor, a szegediek vezetőedzője arról beszélt, hogy otthon a Celje is veszélyes ellenfél, de ő azt szeretné, ha a vasárnapival együtt utolsó négy csoportmeccsén a maximális nyolc pontot szerezné meg csapata, ebben az esetben ugyanis sokkal kedvezőbb sorsolásra számíthatna az együttes a nyolcaddöntőben.
A tréneri figyelmeztetés jogos volt, a szlovénok saját közönségük előtt rendkívül szívósan küzdöttek. Az első hat percben vezettek (1-0-ra és 2-1-re és 4-3-ra), de a folyatásban hiába volt a szegedieknél az előny, az utolsó pillanatig sem lehetett kiengedni. Kilenc perccel a vége előtt egyenlített a Celje (25-25), az 57. percben pedig megint előnybe került a hazai együttes (27-26), majd egy perc alatt fordított a Szeged (27-28). Rendkívüli izgalmak után Jorge Maqueda öt másodperccel a befejezés előtt megszerezte a 29-28-as szegedi sikert jelentő gólt. A magyar bajnok a második helyen áll csoportjában, a Celje ezzel szemben csupán hetedik.

Cozma-emlékérem Nagy Lászlónak

A Barcelona elleni találkozó után először osztották ki a Marian Cozma-emlékérmet, amit a klubért a pályán és azon kívül is legtöbbet tevő játékos kap meg. Az első díjazott Nagy László, az együttes válogatott csapatkapitánya lett.

kézilabda
Frissítve: 2019.02.10. 21:26

Fucsovics elbukta a finálét

2019.02.10. 19:54

Fotó: Facebook/Fucsovics Márton
Fucsovics Márton 6:4, 6:3-ra kikapott a 3. kiemelt orosz Danyiil Medvegyevtől az 524 ezer euró összdíjazású szófiai keménypályás férfi tenisztorna vasárnapi fináléjában.
Az első szettben 3:3 után mindketten elvesztették az adogatásukat, ám 4:4-et követően Medvegyev újra brékelt, majd saját adogatását hozva 46 perc játék után szettelőnybe került.
A 37 percig tartó második játszmában második adogatását vesztette el a magyar játékos, elvenni viszont nem tudta ellenfele szervajátékát. Sőt, az orosz játékos 5:3 után újra brékelte a mérkőzésben maradásért adogató Fucsovicsot, így 1 óra 23 perc után lezárta a mérkőzést. Medvegyev negyedik ATP-trófeáját gyűjtötte be.
„Mindig jó serleggel befejezni egy versenyt. Medvegyev túl jó volt a döntőben, gratulálok neki” - írta közösségi oldalán Fucsovics, aki tavaly májusban a genfi salakpályás viadalon aratta pályafutása eddigi egyetlen ATP-tornagyőzelmét. A 27 éves magyar teniszező ezen a héten Hollandiában versenyez, a rotterdami tornát a világranglista 38. helyén kezdi meg, első ellenfele a szlovák Martin Klizan (39.) lesz.
A magyar Fed-kupa csapat is szépen szerepelt az euro-afrikai zóna I-es csoportjának tornáján Bath-ban. Juhász Gábor tanítványai előbb a görögöket 2-1-re, majd a szlovénokat 3-0-ra verték, aztán nagy csatában 2-1-re kikaptak a házigazda britektől, így a bronzéremért csaptak össze a szombati helyosztón a horvátokkal.
Az idén junior párosban Australian Open-bajnok Nagy Adrienn első egyes Fed Kupa-mérkőzésén 6:3, 4:6, 6:4-re verte a világranglista 272. helyén jegyzett Tena Lukast, majd Jani Réka (308.) következett Jana Fett (262.) ellen. A rivális az első szettet 6:3-ra nyerte, s a másodikban Jani 5:2-re vezetett, amikor a horvát lábsérülés miatt feladta a meccset. A Babos Tímeát nélkülöző magyar női válogatott így 2-0-ra győzött, és megszerezte a bronzérmet.