tenisz;Franciaország;Babos Tímea;

2019-05-10 12:55:42

Babos győzelemmel ünnepli születésnapját Franciaországban

Babos Tímea, aki éppen pénteken 26 éves, az amerikai Varvara Lepchenko ellen győzelmet aratva bejutott az elődöntőbe a franciaországi Cagnes-sur-Merben rendezett, 80 ezer dollár (23,1 millió forint) összdíjazású salakpályás teniszversenyen.

A világranglistán 137. magyar játékos 6:4, 6:3-ra nyert a negyeddöntőben az amerikai Varvara Lepchenko ellen. A mérkőzés 1 óra 32 percig tartott. A 26. születésnapját ünneplő magyar játékos korábban már háromszor nyert Lepchenko ellen és ezúttal salakon is jobbnak bizonyult - írta a teniszező honlapja.

A 49 perces első játszmában Babos hatalmas csatában jutott 3:0-s előnyhöz. A második gémben úgy nyerte el Lepchenko adogatását, hogy az ötödik bréklabdát használta ki. Majd 15-40-ről mentette meg a saját szerváját. A tapasztalt amerikai játékos az ötödik gémben 30-ra brékelt, de utána csak egy labdamenetet nyert a saját játékában. A hetedik gémben a magyar játékos 40-0-ről veszítette el a szerváját. 4:4 után ismét az ő akarata érvényesült: 30-ra hozta adogatását, majd brékelt és lezárta a játszmát.

A második szett elején Lepchenko 0-ra nyerte el ellenfele szerváját, majd utána 40-re veszítette el a sajátját. Babos 4:3-ig hozta az adogatásait, a nyolcadik gémben fogadóként húzott el, végül a harmadik brékesélyt kihasználta, majd kiszerválta a negyeddöntőt

- nyilatkozott a honlapján Babos Tímea, aki a harmadik helyen kiemelt svájci Stefanie Vögelével (113.) vagy a hetedikként rangsorolt brazil Beatriz Haddad Maiával (125.) csap majd össze a döntőbe kerülésért.