A közvélemény-kutató cég május elején gyűjtött adatai azt vetítik előre, hogy a vezető kormánypárt akkor szerezhet tucatnál is több mandátumot, ha sikerül még jobban mozgósítania a kistelepüléseken élőket. Ez hozhat a Fidesznek akár 1-2 képviselői hellyel többet is. Az ellenzéki pártok közül fej-fej mellett halad a Jobbik, az MSZP-Párbeszéd és a Demokratikus Koalíció (DK) kampánya, a Závecz Research mérése alapján ezek a tömörülések 2-2 mandátumra számíthatnak, nagyon erős hajrával valamelyik elcsíphet egy harmadikat is. A válaszok alapján még az LMP és a Momentum is esélyes arra, hogy egy képviselőt kijuttasson az Európai Parlamentbe, de ehhez tovább kell mozgósítaniuk híveiket.
Ami pedig a részleteket illeti, a teljes népességben a Fidesz támogatottsága áprilishoz képest nem változott, most is 33 százalékos, ráadásul a biztos pártválasztók több mint fele, 53 százaléka szavazna most a kormánypártra. A többi párt hibahatáron belüli eltéréseket mutat az előző hónaphoz képest. A Jobbik lassú hanyatlása megállt, az áprilisi 8 százalékhoz képest most 9 százalékon áll, a pártválasztók körében 12 százalékon. A DK 6-ról 7 százalékra erősödött egy hónap alatt, az MSZP 7-8 százalék között ingadozik, de mindkét párt a biztos szavazók 11 százalékára számíthat. Az LMP 3-ról 4 százalékra javított, az elkötelezett pártszimpatizánsok közt 5 százalékot kapott, a Momentum stabilan 3 százalékon áll, a biztosan rájuk voksolók aránya 4 százalék. A Kétfarkú Kutyapárt és a Mi Hazánk Mozgalom a választók 2 százalékát tudhatja maga mögött, a Párbeszéd pedig 1 százalékot. Ez a kör stabil, a biztos pártválasztókból áll.
A ZRI felmérése azt mutatja, már csak 31 százalék a pártot nem választók aránya és összességében is erősödik a részvételi hajlandóság. Azok aránya, akik határozottan állítják, hogy elmennek voksolni május 26-án, a hónap elején már 45 százalék volt. A tapasztalatok alapján ebből még várható lemorzsolódás, de a közvélemény-kutató cég mindenképpen magasabb részvételre számít, mint a legutóbbi EP voksoláson elért 29 százalék.
Jelenleg a Fidesz és a DK tábora látszik a legaktívabbnak, 70 százalékuk válaszolta, hogy ott lesz a voksoláson, ennél nem sokkal kisebb az MSZP és a Jobbik híveinek elszántsága sem, az LMP és a Momentum táborából azonban már csak a 60 százalék biztos a dolgában. Az elszántság függ a kortól és a lakóhelytől is: míg a 30 év alattiaknak csak 35 százaléka készül voksolni, a 60 felett járók majdnem 60 százaléka és Budapest aktívabbnak látszik, mint a vidék.
A pártoknak tíz napjuk van a , hogy az adatokat felhasználva javítsák pozíciójukat.