szerződésbontás;T-Systems;Microsoft-botrány;4iG Nyrt;

2019-08-07 20:21:07

Szakított a Microsoft a T-Systems-szel

Részletesebb magyarázat nélkül döntöttek a szerződésbontásról, de ok lehet az is, hogy a 4iG megjelenésével a T-Sytems túl közel került a Mészáros-érdekeltségekhez.

Felülvizsgálta a T-Systems-szel kötött szerződését a Microsoft Magyarország, és úgy döntöttek, hogy nem folytatják tovább az együttműködést a 4iG által felvásárolt telekommunikációs céggel – tudta meg a hvg.hu. A Microsoft a lap kérdésére megerősítette a szerződés felbontását: döntésüket azzal indokolták, hogy évről évre felülvizsgálják a partnereikkel kötött megállapodásaikat, és "követve a sztenderd üzleti gyakorlatunkat, úgy döntöttünk, hogy nem újítjuk meg az augusztus 31-ével lejáró megállapodásunkat a T-Systems-szel".  

A T-Systems szerint feléjük indoklás nélkül történt a szakítás, holott eddig eredményes volt a partnerségük. „A döntésről a T-Systems augusztus elsején kapott értesítést. A változás nem azonnal, hanem 2019. szeptember 1-jével lép életbe" - közölték.

A vállalat azt is hozzátette, hogy „A T-Systems Magyarország és a Magyar Telekom már megkezdte a jogosultságok és a Microsoft partneri kapcsolathoz kötődő tevékenység átszervezését a Magyar Telekomba, melyről korábban informálták a Microsoftot". Vagyis a T-Systems 4iG általi felvásárlása után ezek átkerültek volna a Telekomhoz. A 4iG egyébként úgy látja, a szerződésbontás nincs semmilyen kihatással arra, hogy átveszik a T-Systemset.

A hírportál szerint a döntésben közrejátszhatott, hogy a Mészáros Lőrinchez közeli 4iG felvásárolja a T-Systemset. Ezt azonban nem erősítették meg. A szakítás eredményeképpen a T-Systems ezentúl nem vehet közvetlenül a Microsofttól forgalmazás céljából termékeket, megszűnt közöttük a partneri megállapodás. 

A szakítás nem sokkal azután történt, hogy a Microsoft korrupciós ügybe keveredett: a cég beismerte, hogy legalább 2013-tól 2015-ig „egy vezető tisztviselője és több alkalmazottja részt vett” egy manipulált beszerzésekre és vesztegetésekre épülő ügyben. Az anyagcég ezért peren kívüli egyezséget kötött az amerikai igazságügyi minisztériummal, aminek keretében 8,8 millió dollár (2,6 milliárd forint) bírság megfizetését vállalta.