labdarúgás;FTC;Európa-liga;Ludogorec;

2019-10-03 20:59:56

Rémálom az Üllői úton: FTC-Ludogorec 0-3

A Ferencváros több mint egy félidőt emberelőnybe játszva 3-0-ra kikapott a Ludogorectől a labdarúgó Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában.

A Ferencváros legutóbb az UEFA Kupa 2004/05-ös kiírásában a Hearts ellen ünnepelhetett főtáblán nemzetközi győzelmet, hazai pályán azonban még nem győzött. Ezen szerettek volna változtatni csütörtökön a zöld-fehérek, akik a bolgár Ludogorecet fogadták telt ház előtt a Groupama Arénában az Európa-liga csoportkörének 2. fordulójában.

A felek a Bajnokok Ligája-selejtezőjében idén már összemérték erejüket, mindkét meccset az FTC nyerte. Ez a Ludogorec viszont már nem az a csapat, amely kettős vereséggel búcsúzott, a bolgárok új edzővel, Sztanyiszlav Gencsevvel érkeztek, a tréner pedig mindössze három olyan játékosnak szavazott bizalmat a kezdőcsapatban, akik a közelmúltban ugyancsak kezdőként léphettek pályára Budapesten. A bolgár bajnok egyébként azóta veretlen, hogy az FTC 3-2-re nyert Razgradban, 18 lejátszott meccsen csak hat döntetlenje volt, az új edzővel eddig hat meccsen hat győzelem a mérleg – köztük a CSZKA Moszkva elleni 5-1-es sikerrel.

A mérkőzés rémálom szerűen kezdődött, a Heister által egyedül hagyott Lukoki 37 másodperc elteltével az ötösről lőtt a bal alsóba. (0-1) A gyors gól megnyugtatta az ellenfelet, amely kontrákra rendezkedett be, a vendéglátó azonban támadásban jó ideig semmi értékelhetőt nem mutatott. Nem úgy a Ludogorec, amely a 16. percben tovább növelhette volna előnyét, Dibusz viszont bravúrral hárította Keserü 12 méterről eleresztett bombáját.

Már csaknem az első félidő kétharmada eltelt, amikor a hazaiaknak nem volt még kaput eltalált lövésük, a 28. percben viszont újfent Dibusznak kellett védenie. Egy perccel később először veszélyeztetett az FTC, Tokmac azonban lesen volt, így ha be is talált volna, nem lett volna érvényes.

A hazaiak rendkívül pontatlanul járatták a labdát, jellemzően már a középpályán elveszítették a játékszert, így a vendégek nyugodtan futballozhattak. A 38. percben Tokmac szánta el magát lövésre 23 méterről, a labda azonban a léc fölött szállt el. Két minutummal később aztán a brazil balhátvéd, Forster örvendeztette meg a maroknyi vendég tábort, jó 30 méterről bombázott szabadrúgásból a hosszú felsőbe. (0-2) A 43. percben aztán nem várt fordulat következett be, Grigore megkapta a második sárga lapját, emberhátrányba került a Ludogorec.

A térfélcserét követően a hazaiak próbálták nyomás alá helyezni az ellenfelet, amely idejekorán elkezdte húzni az időt. Az 55. percben szépíthetett volna az FTC, Tokmac nyolc méterről próbálta a hosszú alsóba helyezni a labdát, Iliev azonban védett, Isael pedig a kapu fölé lőtte a kipattanót. Az 59. percben Tokmac szinte ugyanonnan lőtt, a 14-szeres bolgár válogatott kapus azonban ezúttal is hárított.

A 64. percben jött az újabb hideg zuhany, egy baloldali szöglet után Forster bólintott négy méterről a hálóba. (0-3) Ezt követően a hazaiak lelkesedése is valamelyest alábbhagyott, kósza távoli lövések még érkeztek Iliev kapujára, ám még a szépítő találtat sem jött össze a magyar bajnoknak. A csoport másik mérkőzésén az Espanyol 2-0-ra nyert Moszkvában.