Négy kérdést kapott a 2021-es budapesti vadászati világkiállításról a kormány, de mindössze egyetlen mondattal válaszolt – írja a 444.hu.
Emlékezetes: a szenvedélyes rénszarvas vadászként is ismert Semjén Zsolt egyik álmának megvalósulását 2018 év végén jelentették be, akkor csak a 2019-es (!) előkészületekre 7 milliárd forintot biztosított a kormány. A támogatás töretlen, még a koronavírus-járvány közben is maradt idő arra, hogy újabb 1,67 milliárdot költsenek a rendezésre. A program végleges összege pedig elérheti az 50 milliárd forintot – két és fél éve legalábbis így kalkulált a miniszterelnök-helyettes.
A párbeszédes Szabó Tímea ezért megkérdezte, hogy
"a vadászati kiállítás költségei helyett miért nem a járványügyi alapot növelte a kormány 1,677 milliárddal?"
"Nem fontosabb a kormánynak a járványügyi védekezés, mint a vadászati kiállítás?"
Vadai Ágnes, a DK képviselője pedig azt a két egyszerű kérdést intézte, hogy
"a mostani COVID-19 járvány tanulságait figyelembe véve érdemes olyan kiállítást megrendezni, ahová 1 millió látogatót várnak?"
"Milyen járványügyi megelőző intézkedéseket tesznek a kiállítás megrendezése során?"
A négy kérdésre adott egy mondatos választ az Innovációs minisztérium államtitkára, Schanda Tamás fogalmazta meg:

