pályázat;NKA;

- A krízisre reflektáltak

Több alkotói pályázatot írtak ki, illetve olyan tematikák jelentek meg a kiírásokban, amelyek igazodtak az elmúlt hónapokban kialakult helyzethez.

Nagy volt az érdeklődés a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) a járványhelyzethez igazított új pályázataira – mondta lapunknak Lőrinczy György, az NKA alelnöke. Több alkotói pályázatot írtak ki, illetve olyan tematikák jelentek meg a kiírásokban, amelyek igazodtak az elmúlt hónapokban kialakult helyzethez. A színházművészeti szakkollégium hetven milliós keretösszegű alkotói pályázatára 236-an jelentkeztek. A kiírásban szerepelt, hogy a pályázó reflektáljon a mostani helyzetre, illetve olyan programokat generáljon, amelyek interakcióra ösztönözzenek. Szintén a kiírásban szerepelt, hogy az online térben előkészített művészi produkciók a későbbiekben digitális platformokon megoszthatók legyenek. Ugyancsak a színházművészeti kollégiumhoz lehetett pályázni olyan produkciós tervekkel, amelyek a színházi újrakezdést könnyítik majd. Erre a célra 62 millió forint állt rendelkezésre és 210 pályázat érkezett be. 17 milliót osztanak szét bábszínházi, színházi és cirkuszművészeti programokhoz kapcsolódó kommunikációs programok, platformok támogatására, erre 39 pályázat érkezett be.

A Filmművészeti Szakkollégium Vissza a moziba kampány részeként meghívásos pályázatot hirdetett 70 milliós keretösszeggel, erre 37 pályázat érkezett.

A Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma koncerteket pótló klubok honlapjain és közösségi felületein megjeleníthető közönség nélküli felvételek készítésére és bemutatására írt ki pályázatot 60 milliós keretösszeggel, erre 513 pályázat érkezett. Könnyűzenei témájú oktatóvideók készítésére is kiírtak pályázatot, erre 12 millió állt rendelkezésre, a pályázatra 147 művet adtak be. A Táncművészeti Kollégium online tréningek, pedagógiai programok tematikában 30 millió forintot oszthat szét. Nem járt még le a beadási határideje a Közgyűjteményi Kollégium virtuális kiállításokra kiírt 40 milliós keretösszegű pályázatának. A Zeneművészet Kollégiuma interaktív komolyzenei foglalkozások kidolgozására kiírt ugyancsak negyven milliós pályázatára is lehet még jelentkezni. Lőrinczy György elmondta, ahol lejárt a határidő minél előbb fognak dönteni.

Több mint két évszázad mindenkori fiatal magyar költőinek verseit kínálja a Lehetnék bárki című kortárs és kortalan antológia. Összeköti őket, hogy egyikük sem volt még harminc, mikor ezeket a költeményeket megírták – ifjonti hévvel és komoly szakmai tudással. Olvasót remélve.