Újabb vaskos pályázatot húzott be vagyonvédelemmel foglalkozó S-System Kft: ezúttal a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) kiírásán taroltak, és nyertek el jelentős összegű megbízást - derül ki az uniós közbeszerzési értesítőből.
A közlekedési központ március 27-én feladott ajánlati felhívásában egy évre keresett vagyonőröket és jegyellenőröket, akik több tízezer munkaórában védik a vállalat ügyfélszolgálatait, automatáit, ellenőrzik és irányítják az utasokat a kijelölt fővárosi járatokon.
A két megpályáztatott feladatkörre 1,38 milliárdot szántak - a tender első, vagyonőri megbízatását pedig az S-System nyerte el, félmilliárdos ajánlatával. A cég vállalta, hogy 94 biztonsági őrrel és jegyellenőrrel, havi 14 ezer órát dolgozik majd a BKK-nak – az óraszámot pedig 30 százalékkal emelni is lehet.
Egyszerűen nem tudnak hibázni
Mint arról korábban is írtunk, az S-System Kft. valósággal tarol az állami és fővárosi tendereken: 1,2 milliárdért vigyáznak az Országos Bírósági Hivatal épületeire, őrizték például a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal és a Magyar Művészeti Akadémia ingatlanjait , de szeretik őket a III. kerületben is, ahol 2014-ben rájuk bízták több iskola, valamint a békásmegyeri és a Kolosy téri piac felügyeletét.
A győztes cég egyik tulajdonosa, Kántor Tibor nem máshonnan, mint Pintér Sándor közeléből érkezett: Kántor egykori hírszerző, aki korábban a belügyminiszter közvetlen munka- és üzlettársa volt – igazgatósági tagként vett részt például Pintér egykori vállalatában Civil Biztonsági Szolgálat Zrt.-ben, de Pajzs 07 Zrt.-ben is, ami 2010-ig szintén Pintér-érdekeltségnek számított.
Nagy ambíciók, kevés alkalmazottal
Talán náluk is érdekesebb a pályázon szintén befutó, ám kevésbé ismert Kona Sec- Kft, ez a cég vitte el a pályázati torta nagyobb darabját: 885,5 millió forintért vállalta, hogy 178 fővel egy évig ellátja a BKK járatain, a jegyellenőrzés és értékesítés, utaskoordinálás feladatait. Szerződése szerint 105610 munkaórát kell teljesítenie, amit 30 százalékkal növelhetnek, ha megrendelő ezt kéri. A nyertes egy alvállalkozót is megjelölt a szerződésben, a T-Vortex Kft.-t.
A szerződésben is vállalt nagy munkavállalói létszám azért érdekes, mert az Opten nyilvántartása szerint a más a fő- , sem az alvállalkozónak nincs elég embere a feladathoz.
Mindkét céget megkérdeztük, hogy - amennyiben a céges adatok helytállóak - hogyan tudják vállalni a BKK felé vállalt feladataikat, 5+1 alkalmazottal. A T- Vortex nem is reagált, a Kona-Sec pedig ezt a választ küldte el nekünk:
Csak a legjobbakkal foglalkoztak
A BKK mindenesetre mindkét ajánlatot jónak találta, és június 26-án szerződést is kötött a nyertes pályázókkal.
Hogy a többiek milyen ajánlatot tettek , az nem derül ki a közbeszerzési leírásból. A tenderen ugynis - élve a közbeszerzési törvény adta lehetőséggel - előbb értékelték a beérkezett pályázatokat, majd csak a legjobb ár-érték arányt tartalmazó pályázatokat bírálták el. A többi induló anyagáról így említést sem tesz a dokumentum.