válogatott;

Bulgária kipipálva, Izlandon át vezethet az út az Európa-bajnokságra

A magyar labdarúgó-válogatott 3-1-re győzött Szófiában, így életben tartotta reményeit, hogy részt vehessen a 2021-es kontinensviadalon.

A magyar labdarúgó-válogatott 3-1-re győzött Bulgária vendégeként az Európa-bajnoki pótselejtező csütörtöki elődöntőjében. A végeredmény csalóka lehet, az összkép alapján nem volt ennyire sima a mérkőzés. Folytatás november 12-én, a magyar válogatott akkor hazai pályán fogadja Izlandot. Egy újabb siker Eb-részvételt ér.

96. perc: Nincs tovább, a játékvezető lefújta a mérkőzést.

90. perc: Négy perc a ráadás.

89. perc: GÓL! Egy hazai kontra végén Jomov talált be, 15 méterről lőtt a rövid alsóba. (1-3)

88. perc: A csereként beállt Gazdag sárgult be.

82. perc: Még kettőt cserélt Rossi, Fiola helyére Botka érkezett, Nagyot pedig Gazdag váltotta.

80. perc: Újabb bolgár csere: Kraev le, Jankov be.

78. perc: Ismét Nedelev tornásztatta meg Gulácsit egy távoli lövés után.

75. perc: GÓL! Hangya mintaszerű beadása után Nikolics bólintott hat méterről a bolgár kapuba. (0-3) A bolgár szurkolók egy része elindult hazafelé.

70. perc: Kettőt cserélt Rossi, Hangya Holendert, a válogatottban debütáló Négo pedig Kalmárt váltotta.

63. perc: Románia büntetőből szépített Izlandon, a hazaiak így már csak 2-1-re vezetnek.

60. perc: Cserélt Marco Rossi is, Nikolics érkezett Szalai Ádám helyére.

57. perc: Újabb bolgár csere: Karagaren le, Deszpodov be.

56. perc: A bolgárok már szerették volna elvégezni a büntetőt, azonban a videobíró megállapította, hogy a tizenhatoson kívül történt az eset, így a játékvezető tizenegyes helyett szabadrúgást ítélt. Kraev lökete nem találta el a kaput.

55. perc: Drámai pillanatok, Lang könyökölte nyakon ellenfelét, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, a magyar védő pedig sárgát kapott.

50. perc: Szalai Ádámot vérző fejét kellett ápolni, kötéssel a fején tért vissza a pályára.

47. perc: GÓL! Kalmár gólpassza után gólt lőtt! A 25 éves középpályás nagyságrendileg 25 méterről végzett el szabadrúgást, a labda a sorfalon irányt változtatva a rövid alsóban kötött ki. (0-2)

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, a szünetben nem történt csere.

45+2. perc: Vége az első játékrésznek. Az eseménytelen első negyed óra végén Magyarország jutott előnyhöz. Ezt követően ugyan a magyarok többet birtokolták a labdát, de csak a bolgároknak volt lehetőségük. Ennél több kell majd a második félidőben.

45+1. perc: Szép támadást vezettek a bolgárok, Cicinho jobb szélről középre tett labdáját Kraev sarkazta kapura három-négy méterről. Gulácsi újabb bravúrja kellett ahhoz, hogy ne módosuljon az eredmény.

45. perc: Két perc hosszabbítást jelez az asszisztens.

37. perc: Feljegyezhettük az első nagy bravúrt Gulácsitól, Nedjalkov ívelt középre a bal szélről, Nedelev három-négy méterről nem tudta bevenni a magyar kaput.

35. perc: Izland 2-0-ra vezet Románia ellen, az Everton középpályása, Gylfi Sigurdsson volt másodszor is eredményes.

31. perc: Kényszerű csere a bolgároknál: Ivanov nem tudta folytatni, őt Jomov váltotta.

27. perc: Helyzetjelentés Izlandról, a hazaiak másodszor is betaláltak, azonban les miatt maradt az állás 1-0 Románia ellen.

26. perc: Kraev készítette le a labdát Ivanovnak, akinek bombája elkerülte a kaput.

19. perc: Szinte azonnal jöhetett volna a hazaiak válasza, Gulácsinak kellett kitolnia Nedelev 24 méterről eleresztett bombáját.

17. perc: GÓL! Jóformán a semmiből jutott előnyhöz a magyar csapat, Kalmár bal oldali szöglet után Orbán bólintott közelről a hálóbaígy a mérkőzés első lehetőségéből gól született. A 27 éves középhátvéd negyedik gólját jegyezte címeres mezben. (0-1)

16. perc: Izland megszerezte a vezetést Románia ellen, így jelen állás szerint a skandináv együttes lesz a bolgár-magyar párharc győztesének következő ellenfele.

7. perc: Eseménytelenül csordogálnak a percek, a felek egyelőre nem voltak veszélyesek a kapura.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Az összecsapáson a járványügyi szabályoknak megfelelően 8500 néző vehetne részt, Bulgáriában azonban nincs fociláz, legfeljebb kétezren vannak a stadionban.

Bulgária – Magyarország 1-3 (0-1)Szófia, Vaszil Levszki Nemzeti Stadion. Játékvezető: Szymon Marciniak (lengyel) – Tv: M4 Sport 20.45
Bulgária:
P. Iliev – Cicinho, Terziev, Bozsikov, Nedjalkov – Karabeljov, Malinov – Karagaren (Deszpodov, 57.), Nedelev, Ivanov (Jomov, 31.) – Kraev (Jankov, 80.). Szövetségi kapitány: Georgi Dermendzsiev
Magyarország:
Gulácsi – Lang, Orbán, Szalai A. - Fiola (Botka, 82.), Sigér, Nagy (Gazdag, 82.), Kalmár (Négo, 70.), Holender (Hangya, 70.) – Szalai Á. (Nikolics, 60.), Sallai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi.

Gólszerzők: Jomov (89.), illetve Orbán (17.), Kalmár (47.), Nikolics (75.)

Sárga lap: Lang (55.), Gazdag (88.)
ElőzményekSzeptemberben mindkét csapat két találkozót vívott a Nemzetek Ligájában, ráadásul egyaránt magasabban jegyzett ellenfelekkel: a magyarok 1-0-ra győztek Törökországban és 3-2-re kikaptak a vendég oroszoktól, míg Bulgária előbb 1-1-es döntetlent játszott a vendég írekkel, majd 1-0-ra alulmaradt Walesben.