Látványos kivonulásba kezdett a kormány, miután egy törvénymódosítással Vidnyánszky Attila hűbérbirtokává tette a Színház-és Filmművészeti Egyetemet (SZFE). A felsőoktatásért is felelős Innovációs és Technológiai Minisztérium pedig mossa kezeit, mert
"belső szakmai vita alakult ki, amelyet a művészeti ágak nagy tekintélyű szakembereinek kell rendezniük."
Ezt közölte a tárca az ATV Híradó kérdésére. Jelezték, a kuratóriumi cél "a kormánytól való függetlenedés (mondjuk ez kissé érdekes, ha arra a Vidnyánszky Attilára gondolunk, aki mindig is a Fidesz egyik meghatározó kulturális alakja volt - A szerk.), így a kuratórium feladata arról dönteni, hogy a jelenlegi helyzetben mi a helyes megoldás."
Mint a Népszava is beszámolt róla, hétfőn neves színművészek olvasták fel az SZFE hallgatóit és oktatóit támogató leveleket a tárca épülete előtt. (Ide kattintva pedig megnézheti az eseményről készült képgalériánkat.)
A rendőrség is vizsgája Szarka Gábor kizárásátHárom magánszemély tett feljelentést személyi szabadság megsértése és más bűncselekmények gyanúja miatt azért, amiért a kancellárt nem engedték be korábban a tüntetők -
közölte a 24.hu. Mint írják, megkeresésükre a Budapesti rendőr-főkapitányság (BRFK) arról tájékoztatott, hogy egy magánszemély további másik négy esetben is bejelentést tett gyülekezési joggal való visszaélés miatt, ezeket pedig szabálysértési feljelentésként értékelték. A rendőrség a négy feljelentésből kettőt elutasított, kettő elbírálása folyamatban van.
A személyi szabadság megsértését - amennyiben a bíróság jogerősen kimondja a bűnösséget - alapesetben három évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni a Büntető Törvénykönyv. Minősített esetben ez akár öt év is lehet.