Mészáros Lőrinc újabb zsíros állami megrendeléshez jutott

Fotó: Népszava
A nemzet "legsikeresebb" vállalkozójának cége újabb 150 milliárd forinttal gazdagodhat a budapesti atlétikai stadion építésében való részvétel miatt.
A Záév és a Magyar Építő közös ajánlata győzött a Budapesti Atlétikai Stadion kivitelezési pályázatán, amelyre már megkötötték a szerződést
- írta a Világgazdaság kedden az európai közbeszerzési értesítő alapján.
Az ajánlatkérő a Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. (BMSK), amely fő tevékenysége szerint az állami magasépítésű beruházásokat koordinálja. A közbeszerzési eljárás hivatalos eredménye szerint a sportkomplexumot áfa nélkül mintegy 150 milliárd forintból építheti meg a Záév Építőipari Zrt. és a Magyar Építő Zrt., amelyek közösen indultak a tenderen - írta a lap.
A főváros új stadionja a tervek szerint 2023-ban adna otthont az atlétikai világbajnokságnak, az építkezés helyszíne a Környezetvédelmi és Vízgazdálkodási Kutató Intézet egykori telepe, a Déli összekötő vasúti híd és a Rákóczi híd lábánál.
A nyertes cégek feladata a stadion szerkezeti, építészeti, épületgépészeti, épületvillamossági kialakítása. A versenyállapotban több mint 19 ezer négyzetméter belső és 114 ezer négyzetméter külső területen elhelyezkedő létesítmény 40 ezer férőhelyes lesz. A beruházás része a Déli Városkapu fejlesztési programnak, amely a Csepel-sziget északi részén elhelyezkedő, rozsdaövezetként funkcionáló terület teljes rehabilitációját is magában foglalja - írta a Világgazdaság.
Noha mind a Világgazdaság, mind a cikket szemléző MTI szemérmesen hallgat róla, de a ZÁÉV Mészáros Lőrinc érdekkörébe tartozik. A Magyar Építőt pedig az a Paár Attila, tulajdonolja, akinek cégei ugyancsak rengeteg állami közbeszerzést nyertek el az utóbbi időkben.
Noha 150 milliárdos tételről hallani, aligha lepődnénk meg, ha a projekt végleges költsége ennél jóval magasabb lenne.