Átadták a nemzetközi televíziózás legjobb produkcióit elismerő Nemzetközi Emmy-díjakat (International Emmy Awards) amelyet a világjárvány miatt ezúttal virtuálisan rendeztek meg New York-ban. A televíziós alkotások „Oscar-díjaként” is emlegetett Emmy-díjat 1949 óta adják át a legjobb amerikai televíziós produkcióknak, míg az 1973 óta átadott Nemzetközi Emmy-díjjal a nem Amerikában készült és bemutatott alkotásokat díjazzák. Az idei elismerésekről – mint az Instagram bejegyzéséből kiderül – a New York-ban élő Marozsán Erika színésznő is dönthetett.
A legjobb színésznő díját a kétszeres Oscar-díjas brit Glenda Jackson kapta az Elizabeth is Missing című BBC szériában nyújtott alakításáért, amelyben egy nyolcvanas éveiben járó, demenciával küzdő nőt játszik, aki eltűnt barátja után nyomoz. (2019-ben ebben a kategóriában Gera Marinát díjazták a Szász Attila rendezte Örök tél című filmben nyújtott főszerepéért.) A legjobb színésznek járó elismerést a tizenhárom éves angol Billy Barrattnek ítélte oda a Televíziós Művészetek és Tudományok Nemzetközi Akadémiája (International Academy of Television Arts & Sciences), aki ezzel a kategória legfiatalabb jelöltje és díjazottja is egyben. A színész a Responsible Child című BBC tévéfilmben szerepelt, amelyben egy gyilkossággal vádolt gyereket játszott. A megtörtént eseményeken alapuló alkotás a legjobb tévéfilm / minisorozat díját is elnyerte. A legjobb produkció díját a Vertige de la Chute című dokumentumfilm nyerte, amely a Rio de Janeiró-i operaház bezárásáról és a bezárás ellen tiltakozó művészekről szól.
A Netflix streamingszolgáltató a két fő kategória, a legjobb drámasorozat és a legjobb vígjátéksorozat díját nyerte el: előbbit az indiai Delhi Crime (Bűntény Delhiben) című szériáért, utóbbit a brazil Ninguém Tá Olhando (Senki sem figyel) című sorozatért. A legjobb dokumentumfilm díját a szíriai háborúról forgatott, For Sama (Kislányomnak, Samának) című, Oscar-díjra is jelölt produkció nyerte. Az Emmy Alapítók Díját idén Andrew Cuomo New York-i kormányzónak ítélte oda az akadémia a koronavírus-járvány alatt naponta megtartott televíziós tájékoztatója elismeréseként. Az indoklás szerint Cuomo „mesterien használta fel a televíziót arra, hogy világszerte tájékoztassa és megnyugtassa az embereket”.