Brüsszel;titkosszolgálatok;Szájer József;szexparti;

2020-12-03 09:42:00

Szájerről minden titkos­szolgálat tudta, hogy a nemi identitását tekintve hová tartozik

Földi László, az Információs Hivatal egykori műveleti igazgatója szerint aki ismeri a titkosszolgálatok működését, annak világosan kirajzolódik, hogy mi történt.

Azt valószínűsítem, hogy titkos­szolgálati művelet áldozata lett a magyar politikus, aki mint célszemély nyilván maga is tett azért, hogy ilyen helyzetbe kerüljön. Ez Szájer József részéről végzetes hiba volt – kommentálta Szájer József botrányát Földi László a Magyar Nemzetnek.

Az Információs Hivatal egykori műveleti igazgatója úgy vélekedett, hogy „a kijárási tilalom elrendelése után indulhatott be a gépezet”, és azt követően már csak rá kellett venni Szájer Józsefet, hogy részt vegyen „az összejövetelen”. (A kormánypárti lap által összejövetelnek, a Fidesz-alapító politikus által pedig házibulinak nevezett szexorgián múlt pénteken ütött rajta a rendőrség Brüsszelben. A helyszínen főként férfiak voltak, akiket megbírságoltak a járványügyi szabályok megsértése miatt. Szájer József az ereszcsatornán menekült, de nem jutott messzire, és a rendőrök kábítószert találtak nála.)

Az ablakon távozás szerinte egy kétségbeesett próbálkozás lehetett. 

Azt Földi László is elismerte, hogy mindez csak spekuláció, de úgy fogalmazott, hogy aki ismeri a titkosszolgálatok működését, annak világosan kirajzolódik, hogy mi történt. Álláspontja szerint a további körülmények is ezt erősítik.

Úgy látja, az időzítésre magyarázatot ad az, hogy a magyar–lengyel vétó miatt hatalmas az érdekellentét az unió egyes tagállamai között. Furcsának tartja azt is, hogy a magyar politikust beazonosíthatóvá tették, de a bulin részt vevő másik két diplomatát nem.

Arra a kérdésre, hogy Szájer József zsarolható volt-e, azt felelte, hogy mivel minden társszerv tudott róla, nem igazán. 

A Népszavának Kis-Benedek József nemzetbiztonsági szakértő azzal kommentálta az ügyet, hogy ha egy képviselő részt vesz egy szexpartin, ahol drogok is előkerülnek, az komoly biztonsági kockázatot jelenthet a képviselt országra nézve. Gulyás József, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának korábbi tagja is azt nyilatkozta lapunknak, hogy egy képviselő kettős életéről is tudnia kellene a kémelhárításnak.

Szájer József vasárnap mondott le EP-mandátumáról, szerdán pedig már a Fideszből is kilépett a pártalapító.