kézilabda;világbajnokság;Magyarország;Magyarország-Franciaország;

2021-01-27 20:13:45

Kézilabda-vb: Hosszabbítás után Franciaország jutott a legjobb négy közé

A magyar férfi kézilabda-válogatott hosszabbítás után 35-32-re kikapott a hatszoros aranyérmes Franciaországtól az egyiptomi világbajnokság szerdai negyeddöntőjében, Gízában, így minden idők harmadik legjobb vb-szereplését produkálva az ötödik helyen zárja a tornát.

Franciaország az elődöntőben Svédországgal találkozik, míg a másik ágon Spanyolország és Norvégia méri össze erejét.

70. perc: Nincs több gól, Franciaország 35-32-re győzött és ott van a legjobb négy között. Szépségtapasz: Bánhidi Bence a meccs embere.

69. perc: Tournat gyors góljával megint kettő közte. (34-32) Belemenést fújnak a magyarok ellen, innen most már csoda kellene. Abalo is betalált. (35-32)

68. perc: Újabb magyar eladott labda, amit azonnal megbüntettek a franciák. (33-31) Lékai harcolt ki hetest, Balogh Zsolt belőtte! (33-32)

67. perc: Hatalmas bravúr Miklertől, a lehető legjobbkor.

66. perc: Bánhidi harcolt ki hetest, de Gérard megfogta Máthé lövését.

65. perc: Újabb magyar eladott labda, de sikerült kibekkelni a maradék időt.

64. perc: Lékai átlövése nem jó, Lagarde válaszolt, kár volt ezért. (32-31)

63. perc: Ancsin lövését blokkolták, de Bóka labdát szerzett ezután.

62. perc: Bodó átlövése utat talált a hálóba. (30-31) Újabb francia hetes, Mahé pattintotta be higgadtan. (31-31)

61. perc: Jön a kétszer öt perc hosszabbítás, a franciák indították útnak a labdát. Hétmétereshez jutottak a gallok, de Descat a kapu fölé lőtt.

60. perc: Nincs francia gól, Bánhidi egalizál. (30-30) Még 17 másodperc, időt kért Franciaország. Sikerült hosszabbításra menteni hihetetlen izgalmak után. Időközben Dánia után Spanyolország és Svédország már a négy között.

59. perc: Mikler újabb védése után Máthé szépít. (30-29) Még másfél perc.

58. perc: Sietnek a magyarok, gyors gól Bókától. (30-28)

57. perc: Bodó lövéséből nincs gól, hiába volt fault, nem fújtak a bírók. Porte ziccerét védte a visszatérő Mikler.

56. perc: Eladták a labdát a franciák, Bóka büntette meg ezt. (29-27) Memtől jött a gyors válasz. (30-27)

55. perc: Bodó bejátszása rossz, most már nem fognak sietni a franciák, akik időt kértek. Nyeregben a gallok.

54. perc: Székely jött Mikler helyére, aki sajnos a második félidőben nem sokat tudott segíteni. Hetest kaptak a franciák, Descat nem hibázott. (29-26)

53. perc: Lékai lövését fogta Genty, Lagarde révén hárommal mennek a franciák. (28-25) Gyors válasz Bodótól. (28-26)

52. perc: Magyar kapufa után büntetnek a franciák. (27-25)

51. perc: Lagarde talált be. (26-25)

50. perc: Magyar labdaszerzés után Bóka vette be az üres kaput. (25-25) Kiegészültek a franciák.

49. perc: Mikler védett, de visszakerült a labda a franciákhoz, akik most nem sietnek.

48. perc: Tournat megint! (25-23) Mem megy le két percre, lekönyökölte Lékait. Bókára jött ki a játék, be is vágta. (25-24)

47. perc: Lékai szórta el a labdát, könnyű francia gól a válasz. (24-22) Bánhidi javított gyorsan. (24-23)

46. perc: Tournat kapta a labdát beállóban, gól. (23-22)

45. perc: Szita lövésébe beleért Genty, de a labda a hálóban. (22-21) Elszórták a labdát a franciák, Sipos egalizált. (22-22)

44. perc: Rossz a bejátszás Bánhidinek, de gyorsan elszórták a labdát a franciák.

43. perc: N'Guessan harcolt ki hetest, Descat lőtte be. (22-20)

42. perc: N'Guessan varrta be, Mikler reagálni sem tudott. (21-19) Szita talált be válaszként, ez nagyon kellett. (21-20)

41. perc: Magyar időkérés, nem ok nélkül. „Küzdjünk, hajtsunk” – hangzik Lékaitól, de Genty védett megint.

40. perc: Szita lövését fogta Genty, immár a franciák vezetnek Porte góljával. (20-19)

39. perc: Szita átlövésére (17-19) Porte válaszolt azonnal. (18-19) Máthé blokkolt lövése után egyenlítettek a franciák. (19-19)

38. perc: Hornyák megcsinálta a helyet Bánhidinek, aki köszönte (16-18), de jött a villámgyors francia válasz. (17-18)

37. perc: Mem vágta be tízről kíméletlenül. (16-17)

36. perc: Bánhidi harcolt ki hetest, amit Máthé értékesített. (15-17)

35. perc: Sipos blokkolja az átlövést, de Descat a szélről már nem hibázott. (15-16)

34. perc: Máthé révén újra kettő közte. (14-16)

33. perc: Kiegészültek a franciák, Szita löketét fogta Genty. Gyorsan fordultak a gallok, ott egy újabb gól. (14-15)

32. perc: Mem révén zárkóznak a franciák, (13-14) de gyorsan jött a válasz Bánhiditől. Közben kapust cseréltek a gallok.

31. perc: Magyarország indította útnak a labdát. Hiába az emberelőny, Bánhidi rálépett a hatos vonalra, jöhetnek a franciák.

Félidő: A magyar csapat kétgólos előnnyel zárta az első 30 percet. A szünetben Spanyolország-Norvégia 21-15, Svédország-Katar 14-10.

30. perc: Magyar labdaszerzés után Bodó bombázta telibe a kapufát, de sikerült begyűjteni a kipattanót. Fél perccel a vége előtt Gulyás István is időt kért. Lagarde kézre ütött, kiállítás a franciáknál. Lékai két másodperccel a vége előtt betalált. (12-14)

29. perc: Gérard kipöckölte Bodó lövését, az egyenlítésért támadhatnak a franciák, akik időt kértek.

28. perc: Lékai talált be (11-13), majd szinte azonnal jött a válasz a franciáktól. (12-13)

27. perc: Ancsin ejtette el a labdát, Guigou vette be az üres kaput. (11-12)

26. perc: Sipost küldik le két percre, neki ez már a második. Fabregas beállósból szépít. (10-12)

25. perc: Amit lehet, azt Mikler megfogja (50 százalékon áll), a fordulás után Bodó növelte a különbséget. (9-12)

24. perc: Pedro a jobb szélről próbálkozik, Gérard azonban hárított.

23. perc: Jön a válasz Ancsintól (9-11), majd Mikler védett.

22. perc: Karabatic kapta beálló pozícióban a labdát, Mikler tehetetlen. (9-10)

21. perc: Újabb magyar eladott labda után átlövésből eredményesek a franciák. (8-9) Kilenc perc után végre egy magyar gól, Bóka a szélről. (8-10)

20. perc: Gyors francia ellentámadásGuigou kíméletlen. (7-9)

19. perc: Máthé újabb lövése kerülte el a kaput, Mikler viszont egy kis szerencsével megfogott egy átlövést.

18. perc: Megtorpantak a magyarok, öt perce nincs lőtt gól, a franciák viszont ismét betaláltak. (6-9)

17. perc: Máthé durrantott a kapu mellé, de a franciák sem találtak be ezután.

16. perc: Tetszetős kínai a magyaroktól, de megvan az első védés a francia kapustól. Mikler ugyan ismét védett egy nagyot, a kipattanóból tovább zárkóztak. (5-9)

15. perc: Magyar labdavesztés után Guigou indult meg ziccerben. (4-9)

14. perc: Mikler egészen hihetetlen, megfogott egy újabb ziccert.

13. perc: Újabb magyar kiállítás, ezúttal Bánhidit küldték le. A franciák hetest kaptak, Guigou átemelte Miklert. (3-8) A Bánhidi helyére érkező Rosta villant meg beálló pozícióban. (3-9)

12. perc: Guigou talált be, zárkóznak a franciák. (2-7) Nem torpantak meg a magyarok, Bánhiditől érkezett a válasz. (2-8)

11. perc: Egy elrontott francia ziccer után Lékai révén tovább nőtt a különbség. (1-7)

10. perc: Kapus nélkül a magyar csapat támadásban, Bánhidi lerántásáért Fabregast küldték le két percre a bírók. Sikerült bejátszani a labdát Bánhidinek, aki bedobta a ziccert. (1-6)

9. perc: Pedro szerzett labdát, majd ziccerben indult meg, s nem is hibázta el a ziccert. (1-5) Ezt követően Sipost kiállították, de eladták a játékszert a franciák.

8. perc: Bánhidi kapott sárgát, majd Mikler fogott meg egy újabb lövést. A labda visszakerült a franciákhoz.

7. perc: Csodás kezdés: Lékai talált be. (1-4)

6. perc: Lékai villanása után újra kettő közte (1-3), majd Mikler védett egy újabb N'Guessan-lövést.

5. perc: Mikler újabb ziccert védett, a labda visszapattant a franciákhoz, megvan a gallok első gólja. (1-2)

4. perc: N'Guessan lövése elkerülte a magyar kaput, majd a magyar támadás is eredménytelenül zárult.

3. perc: Kapus nélkül, egyenlő létszámban támadnak a franciák, Mikler újabb védése után viszont Szita növelte a különbséget. (0-2)

2. perc: Rögtön emberelőnybe került a magyar csapat, Szita ellen Mahé szabálytalankodott. Máthé Dominik révén a magyarok kerültek előnybe. (0-1)

1. perc: A franciák indították útnak a labdát, Mikler Roland pedig egyből egy védéssel mutatkozott be.

A magyar szakvezetés a 20 fős keretből ezúttal Borbély Ádámot, Hanusz Egont, Nagy Bencét és Topic Petart hagyta ki a meccskeretből.