uniós források;egyetemek;modellváltás;

- Még több egyetemet csábítanak modellváltásra az uniós pénzekkel

A kormányzati mézesmadzagra egyelőre csak két egyetem nem tapadna.

Újabb két felsőoktatási intézmény, a Budapesti Gazdasági Egyetem és az Óbudai Egyetem fenntartóváltásának kérdését közigazgatási államtitkári értekezleten tárgyalták a napokban az Információs és Technológiai Minisztériumban – írja „megbízható információkra” hivatkozva a Jelen

A lap szerint mindkét intézménynél az uniós források óriási mértéke volt a legmeggyőzőbb érv a modellváltás mellett. Amennyiben a vidéki egyetemek sora után az említett két fővárosi is bekerül az alapítványi fenntartású intézmények közé, akkor már csak két állami egyetem marad a magyar felsőoktatásban:

„az Eötvös Lóránd Tudományegyetem és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem”.

Amint arról a Népszava is beszámolt, Orbán Viktor miniszterelnök január végén, egy szokásos péntek reggeli interjújában jelentette be, hogy mivel is terelnék alapítványokba az egyetemeket. Így fogalmazott:

„A gazdasági akcióterv legnagyobb nyertese a felsőoktatás, mert egy példátlan mértékű egyetemfejlesztési programban 1500 milliárd forintot fektetnek be a magyar intézményekbe. (...) Mindenhol fontolják meg a modellváltást, mert a befektetés akkor térül majd meg igazán, ha a jelenleginél hatékonyabbak lesznek az intézmények.”

Ebben a cikkünkben pedig megírtuk, hogy az állami felsőoktatási intézmények kiszervezése része annak a folyamatnak, amely a Fidesz 2010 óta lépésről vitt véghez: nemcsak megtörik az autonómiát, de el is foglalják az egyetemeket.

A főpolgármester arra kért minden budapestit, az elkövetkező hideg éjszakákon segítsen megóvni a legelesettebb emberek életét, és felhívta a figyelmet, azokra is fontos odafigyelni, akik az otthonukban fagyoskodnak.