Novak Djokovic;Fucsovics Márton;wimbledoni teniszbajnokság;

2021-07-02 21:24:55

Fucsovics és a világelső Djokovic is nyolcaddöntős Wimbledonban

A magyar teniszező ellenfele a legjobb 16 között orosz Andrej Rubljov lesz.

Fucsovics Márton négy szettben legyőzte a kilencedik helyen kiemelt argentin Diego Schwartzmant, ezzel bejutott a legjobb 16 közé a wimbledoni teniszbajnokságon.

Az első játszma kulcsjátéka a hatodik volt, mert miután addig mindkét játékos hozta az adogatását, a világranglistán 48. Fucsovics ebben 0-30-ról megfordította az állást, és az első bréklabdáját értékesítve 4:2-re elhúzott. A magyar teniszező a folytatásban is jól szervált, magabiztosan tartotta előnyét, s 37 perc alatt szettelőnybe került.

Az ellenfelénél sokkal több nyerőt ütő magyar játékos a harmadik játszmában is irányított, 4:3-nál elvette a dél-amerikai adogatójátékát, így közel két óra játék után már a meccsért adogathatott. Nem tudta kiszerválni a mérkőzést, Schwartzman egyenlített, 6:6 után pedig következhetett a rövidítés, amely szorosan alakult ugyan, de a végén a rivális örülhetett. Az argentin szépítése nem szegte a 29 éves nyíregyházi játékos kedvét, és végül 15-40-ről fordítva, sikerrel járt, így 3 óra 23 perc után győzelmet ünnepelhetett.

„Az volt a taktika, hogy jó előkészítéssel próbáljak nyerőket ütni és kergessem a labdát a pont végéig. Úgy érzem, le is zavartam egy maratont a mai meccsen” – nyilatkozta a találkozó után Fucsovics.

A magyar versenyző következő ellenfele „régi jó ismerőse”,  az ötödik helyen kiemelt orosz Andrej Rubljov lesz, akivel idén eddig négyszer csapott össze, s minden alkalommal alulmaradt. Ennek kapcsán kijelentette: nem fog feltartott kézzel kimenni a nyolcaddöntőben a pályára.

Fucsovics Márton az első fordulóban a 19.-ként rangsorolt olasz Jannik Sinnert, majd a másodikban a cseh Jiri Veselyt búcsúztatta, s az open érát tekintve Baranyi Szabolcs (1973), valamint Taróczy Balázs (1980) után ő a harmadik magyar, aki egyesben a legjobb 16 közé jutott Wimbledonban.

A női versenyben búcsúzott a 2017-es bajnok Garbine Muguruza: a spanyol játékost a nagyszerű formában lévő tunéziai Unsz Dzsábir búcsúztatta három játszmában. Dzsábir ezzel az első arab női teniszező lett, aki bejutott a 16 közé Wimbledonban – tették hozzá, és közzétették a nap eredményeit is.