Mi voltunk a vírus epicentruma, és most mi vagyunk a felépülés epicentruma – mondta Gayle King, televíziós személyiség szombat este a Central Parkban rendezett „We Love NYC” (Szeretjük New York városát) koncerten, amellyel New York a covid utáni újjáéledését ünnepelte. A házigazda a megnyitójában kifejezte háláját a város ápolóinak, egészségügyi szakembereinek és rendőreinek a pandémia alatt nyújtott segítségéért, majd a New York-i Filharmonikusok indították el a CNN-en közvetített eseményt.
– Szerettem volna, ha ma este minden zenei műfaj képviselteti magát – mondta a koncerten a nyolcvankilenc éves Clive Davis zenei producer, akit New York polgármestere, Bill de Blasio kért fel az esemény megszervezésére. Davis, aki maga is tősgyökeres New York-i – Brooklynban született és nőtt fel –, a zeneipar legendás doyenje, aki a hat évtizedes pályafutása alatt olyan sztárokkal dolgozott együtt mint Janis Joplin, Bruce Springsteen, Aretha Franklin, Alicia Keys és Whitney Houston.
Az est folyamán a park nézői sztárok sorát hallgatták meg, akik a legkülönbözőbb zsánerekben adtak elő. Az olasz tenor, Andrea Bocelli a híres nápolyi dallal, az O Sole Mióval érkezett, Jennifer Hudson énekes-színésznő Puccini Turandot operájának Nessun Dorma című áriáját adta elő. Utánuk könnyűzenei produkciók következtek: Carlos Santana többek között a Maria Maria című rockslágerét gitározta el, LL Cool J és barátai a hip hop elmúlt évtizedeinek nagy számait idézték fel, míg a country műfajában a közösségi médián befutott Kane Brown énekelt.
Az estén a zene mellett a politika is képviseltette magát. Mikrofonhoz lépett Bill de Blasio, aki elmondta, a jelenlegi a legnagyobb koncert a város történelmében, míg Chuck Schumer New York-i szenátor arról beszélt, hogy a város minden tragédia után képes volt talpra állni, valamint kifejezte, hogy a művészetek teszik New Yorkot a világ legnagyobb városává.
Az est során számos legenda is színpadra lépett, és a közönséget elnézve ők hozták el az igazi bulihangulatot. A Journey nevű rockzenekar a Don’t Stop Believin’ című számával, az Earth, Wind & Fire a September című slágerével mozgatta meg a New York-iakat, míg a hetvennyolc éves Barry Manilow a Copacabana dalával robbant be a színpadra, és fiatalokat megszégyenítő energiával adott elő. A produkcióját azonban megszakította a hangosbemondó, a szervezők arra kérték a közönséget, hogy a nemrég kitört zivatar és villámlás miatt hagyják el a Central Parkot, és keressenek menedéket – időközben ugyanis az Egyesült Államok keleti partvidékét ostromolni kezdte a Henri hurrikán. A színpad előtti tér így hamar kiürült, az est további ikonjai már nem léphettek fel, úgymint Bruce Springsteen, Elvis Costello, a The Killers, Patti Smith és Paul Simon. Helyettük a show-t a CNN műsorvezetői, Anderson Cooper és Chloe Melas vették át, valamint Erica Hill tudósító és Chad Myers meteorológus.
A buli azonban részben folytatódott: a stúdióba a sztárok is bejelentkeztek. Barry Manilow például telefonon a lakókocsijából énekelte el a zivatar miatt kihagyott I Made It Through the Rain (Túléltem az esőt) című számát, Santana egy kisebb interjút adott, míg a The Killers rockegyüttes tagjai a sátrukban játszották el a Mr. Brightside című dalukat a helyszínen maradt sztárok gyűrűjében.