Ferencváros;labdarúgás;Európa Liga-selejtező;

A Ferencváros 2-1-re kikapott német riválisától

A Leverkusen megérdemelten nyert a labdarúgó Európa-liga csoportkörének első fordulójában.

Remekül kezdődött magyar szempontból a Ferencváros első csoportmérkőzése a labdarúgó Európa-ligában a Bayer Leverkusen otthonában. A német házigazdák – akiknek 18 éves játékosa egyedül többet ér (45 millió), mint a teljes ferencvárosi keret – nem ugrottak neki a magyar bajnoknak. Többet volt a hazaiaknál a labda az első percekben, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani, az első magyar akció azonban rögtön góllal zárult: Blazic indította a bal szélen Nguent, akinek középre gurított labdáját Ryan Mmaee továbbította a hálóba a 8. percben (0-1). Három perccel később Wingo lőtt éles szögből kapura, a hazaiak finn válogatott kapusa, Hradecky kiütötte a labdát. A 21. percben Hradecky Nguenhez dobta a labdát, a ferencvárosi játékos Mmaee-hoz továbbított, akinek lövését védte a leverkuseni kapus. Úgy telt el a találkozó első fele, hogy a hazaiak semmi veszélyt nem jelentettek Dibusz kapujára, a lelátón pedig a ferencvárosi szurkolók buzdítását lehetett csak hallani. Erre kevesen számítottak a mérkőzés előtt.

A 25. percben Demirbay végzett el szabadrúgást 27 méterről, a bal felső sarok felé tartó labdát Dibusz a kapu fölé ütötte, ez volt a Leverkusen első komoly kapura tartó lövése. Fokozták a nyomást a vendéglátók, csak elvétve volt a magyar csapatnál a labda ebben az időszakban, a 31. percben Alario 18 méterről lőtt, Dibusz óriási vetődéssel ütötte ki a labdát. Hat perccel később egyenlített a Leverkusen, Diaby visszagurított labdáját Palacios 15 méterről védhetetlenül lőtte a léc alá (1-1).

A ferencvárosiak gyorsan reagáltak, szöglet után Vécsei talált be a leverkuseni kapuba, de videózás után érvénytelenítették a találatot, mert a magyar játékos elé a mellkasához szorított kezéről pattant le a labda a lövését megelőzően. A 43. percben a ferencvárosiaknak kedvezett a VAR, a tizenhatoson belül Samy Mmaee kezéhez ért a labda, de a videóbíró ezt vétlennek ítélte meg. Újabb egy perccel később Tah fejelt szöglet után a hálóba, de a videózás ismét a ferencvárosiaknak kedvező döntéssel zárult.

A második felvonás kiegyenlített küzdelemmel kezdődött, a ferencvárosiak jól járatták a labdát, amikor hozzájuk került. Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott, az 59. percben Adli közeli fejesét védte nagy bravúrral Dibusz. Tíz perccel később vezetett a vendéglátó, Civic sajnos nem először adta el a labdát, Diaby keresztbe gurított és Wirtz 10 méterről Dibusz mellett a hálóba lőtte a labdát (2-1).

A folytatásban a hazaiak magabiztosan megőrizték előnyüket, a ferencvárosiak mindent megpróbáltak, de nem volt erejük újabb gólt szerezni.

El, G csoport, 1. fordulóBayer Leverkusen-FTC 2-1 BayArena, 11013 néző. Jv.: Andrisz Treimanisz (lett) Gól: Palacios (37.), Wirtz (69.), illetve R. Mmaee (8.) Leverkusen: Hradecky – Frimpong, Kossounou, Tah, Sinkgraven (Hincapie 66.) – Palacios (Aranguiz 49.), Demirbay – Adli (Bellarabi 66.), Wirtz (Amiri 80.), Diaby – Alario (Schick 66.). FTC: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Blazic, Civic – Vécsei (Uzuni 66.), Loncar (Gavric 76.) – Nguen, Zachariassen, Zubkov (Cabraja 86.) – R. Mmaee. A csoport másik mérkőzésén: Betis-Celtic 4-3