47 éve végül Emerson Fittipaldi utasította maga mögé Clay Regazzonit, most pedig Max Verstappen és Lewis Hamilton várja egyaránt 369,5 ponttal a mindent eldöntő csatát. Fittipaldiék ütközete óta 15-ször dőlt el a vb-cím az utolsó futamon.
1976
Minden idők egyik legemlékezetesebb idénye volt ez, Niki Lauda és James Hunt küzdelméről 2013-ban Hajsza címmel film is készült. Az osztrák három ponttal vezetett, az utolsó futamon, Japánban viszont ítéletidő uralkodott, Lauda feladta a versenyt, lemondva a vb-címről, amely így a brit pilótáé lett.
1981
Generációk csatájaként a 29 esztendős Nelson Piquet a nála tíz évvel idősebb (az idén elhunyt) Carlos Reutemannal harcolt. A brazilnak elég volt Las Vegasban az ötödik hely, mivel argentin riválisa nyolcaddiként befutva nem szerzett pontot: egy ponttal nyert (50-49).
1983
Ismét Piquet lett a világbajnok, pedig három futammal az idény vége előtt még 14 pont volt a hátránya Alain Prosttal szemben. Akkoriban kilenc pont járt egy futamgyőzelemért. A francia Renault az idényzárón meghibásodott, Piquet pedig köszönte a lehetőséget.
1984
Minden idők legszorosabb szezonjában Niki Lauda fél ponttal utasította maga mögé mcLarenes csapattársát, Prostot (Monacóban eső miatt féltávnál leintették a GP-t, fél pontokat kaptak a célba érkezők). A francia hiába nyerte meg az utolsó két futamot, az osztrák be tudta osztani korábbi előnyét.
1986
Nigel Mansell, Prost és Piquet volt versenyben. A szerencse Prost mellé állt Ausztráliában, az összetettben addig vezető Mansell néhány körrel a leintés előtt defektet kapott, Prost futamgyőzelme pedig vb-címet ért.
1988
Sajátos szabály eredményezte Ayrton Senna sikerét: Prost hiába szerzett 11 ponttal többet, ám a 16 futamból csak a 11 legjobb eredményt vették figyelembe, ez pedig a brazil hárompontos végső sikerét eredményezte.
1994
Damon Hill egypontos hátrányát szerette volna ledolgozni Ausztráliában. Az élen haladó Michael Scuhmacher hibázott, lekoccolta a falat, Hill utolérte, próbálta megelőzni a pályára épp csak visszataláló németet, ekkor ütköztek, s mindketten kiestek. Schumacher ünnepelhetett.
1997
Schumacher egypontos előnnyel érkezett Jerezben, az élen haladó német az őt támadó Jacques Villeneuve-vel szándékos összeütközött, hogy a kanadai ne előzze meg. Schumacher kiesett, Villeneuve viszont tovább hajtott, és harmadikként célba érve ünnepelhetett.
1999
Eddie Irvine négypontos előnyből várta a japán idényzárót, ahol végül harmadik lett, így a futamgyőztes Mika Häkkinen megfordította a párharcot, s kétpontos előnnyel zárt.
2003
Kimi Räikkönennek nyernie kellett volna Suzukában, de „csak” második lett, Schumachernek pedig így elég volt nyolcadikként célba érnie: előnyéből maradt két pont.
2007
Lewis Hamilton első F1-es szezonjában egyből harcban volt a vb-címért, amelyről akkori csapattársával, Fernando Alonsóval egyetemben egy-egy ponttal maradt le: a most visszavonuló Räikkönen örülhetett.
2008
Felipe Massa megnyerte az idényzárót Brazíliában, s mintegy fél percig világbajnoknak érezhette magát. De Hamilton megelőzte Timo Glockot az utolsó métereken, így lett először első a vb-rangsorban.
2010
Sebastian Vettel, Alonso, valamint Mark Webber reménykedett még az abu-dzabi rajt előtt: Vettel futamgyőzelmét nem fenyegették ők sem, a spanyol azért maradt le a vb-címről, mert beszorult Vitalij Petrov Renault-ja mögé.
2012
Ismét Vettel és Alonso csatázott, a spanyolt hiába intették le másodikként Brazíliában, a német a hatodik helyének köszönhetően három pontot megtartott előnyéből.
2016
A Mercedes duója nagy csatát vívott a világbajnoki címért, Hamilton hiába nyerte meg a szezon utolsó négy futamát, végül Nico Rosberg ünnepelhetett.