Magyarország;Kolumbia;női vízilabda;budapesti vizes világbajnokság;

2022-06-21 07:09:00

35-4 lett a vége, brutális vereséget mértek Kolumbiára a magyar női vízilabdázók

Biró Attila szövetségi kapitány ennek ellenére úgy vélte, „meglepően szervezetten játszottak” a kolumbiaiak.

Kolumbia legjobbjai felett aratott 31 gólos győzelemmel mutatkozott be a magyar női vízilabda-válogatott a világbajnokság pólótornájának budapesti A csoportjában, a sportág versenyeinek hétfői nyitónapján. A két együttes korábban sosem találkozott a vízben, de a nyitány semmi jót nem ígért a dél-amerikaiaknak, akik jóval gyengébb játékerőt képviselnek, mint Bíró Attila szövetségi kapitány csapata.

A vb-újonc kolumbiaiak a késő esti mérkőzésen már 23 másodperc elteltével hátrányban voltak a center Parkes Rebecca találata nyomán, utána pedig majdhogynem számolatlanul estek a magyar gólok. Az egyenlőtlen küzdelmet jól jellemezte, hogy a hazai alakulat tíz perc alatt tíz alkalommal vette be a kolumbiai kaput, a csapatkapitány Keszthelyi Rita második góljával pedig már tíz volt közte (12-2). Mintegy kétezer hazai szurkoló szájából harsant fel hol a „Ria, Ria, Hungária!”, hol a „Hajrá, Magyarország!”, a legnagyobb erővel akkor, amikor a nagyszünet előtt közvetlenül Rybanska negyedszer is betalált, 20-2-re alakítva a félidei eredményt.

A folytatást is az egyoldalúság jellemezte, sorjáztak a szebbnél szebb, kivétel nélkül könnyed hazai gólok. Amikor a honosított Mahieu Geraldine 28-2-re alakította az állást, minden magyar mezőnyjátékos elmondhatta magáról, hogy legalább egyszer eredményes volt. A legeredményesebb pedig a 35 gólból hatot vállaló Rybanska Natasa lett.

„Két célunk volt a találkozó előtt, az egyik a győzelem, ezt persze tudtuk, hogy sikerülni fog, a másik pedig, hogy mindenki szerezzen gólt, ez is összejött. A kolumbiaiak meglepően szervezetten játszottak, szerintem ők is elérték a céljukat, az ő szemszögükből nézve nem szenvedtek túlzó vereséget. Azt gondolom, a délelőtti kétórás edzéssel együtt, ennek így komoly sportértéke van” - mondta a találkozót követően Bíró Attila szövetségi kapitány.

A magyar válogatott szerdán az olaszokkal, pénteken a kanadaiakkal játszik 21 órától a Margitszigeten.