Az augusztus 20-i nemzeti ünnep és a kapcsolódó rendezvények már fesztiválként értelmezhetők - mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára hétfőn Budapesten.
Kovács Zoltán emlékeztetett: tavaly a koronavírus-járvány hulláma utáni felszabadultság tükröződött az államalapítás ünnepe köré szervezett rendezvények látogatottságán. Több mint kétmillióan keresték fel a programsorozat helyszíneit és több mint félmillióan érkeztek a tűzijátékra. A nemzeti összetartozás tudata, az egymásra való figyelés és a gondoskodás is tükröződni fog a programokban.
Egymillió ember gondozása válik lehetetlenné a megemelt rezsi- és üzemanyagárak miattKovács Zoltán kijelentése már csak azért is figyelemre méltó, mert Rogán Antal a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjeként még Európa legnagyobb tűzijátékát ígérte a magyaroknak a májusi bizottsági meghallgatásán.
Rogán Antal Európa legnagyobb tűzijátékát ígéri augusztus 20-án, azt akarja, hogy minden magyar digitálisan is létezzenAz államtitkár mindenkit arra kért, hogy méltóságteljesen ünnepelje augusztus 20-át a nemzet fővárosában, a szervezők mind tartalmi, mind biztonsági szempontból erre készülnek. Kovács Zoltán tájékoztatása szerint hétfő reggel ülésezett a rendezvény biztonságos és zavartalan lebonyolításáért felelős operatív törzs, amely elfogadta a rendezvény biztonsági tervét.
Az államtitkár arról is beszélt: politikai hangulatkeltés zajlik, „megint kipécézték a tűzijátékot”, amelyet tavaly is megpróbáltak ellehetetleníteni. Hangsúlyozta: a tűzijáték esetében nemcsak a szerződések köttettek meg már tavasszal, hanem a beszerzések is megtörténtek. Ebben a pillanatban drágább lenne nem megtartani a tűzijátékot, mint megtartani - fogalmazott, hozzátéve, hogy a költségek a tavalyi évhez képest a tűzijáték és a programsorozat esetében sem változtak.
A Margit híd és a Petőfi híd között 4,5 kilométeren hét fő kilövési pontról - 80 méteres bárkákról - mintegy 250 méter magasra lövik fel a nagyobb elemeket, tűzvirágokat, az eget pedig az ezek között elhelyezett 65 másik vízi eszközről kisebb, 50 méteres magasságig emelkedő effektekkel díszítik. Bevonják az Erzsébet és a Szabadság hidakat is, ahonnan a történelmi műsorhoz igazodó szimbólumokat lőnek majd fel, a tűzijátékot hagyományosan görögtűz zárja. A Magyar Turisztikai Ügynökség közleményének tájékoztatása szerint a tűzijáték költsége nettó 1,3 milliárd forint.
Ezzel párhuzamosan egyre több vidéki városban döntenek úgy, hogy nem tartják mega tűzijátékot, helyette inkább szociális célokra fordítják a kiadásokat. Mint lapunk is beszámolt róla, Siófokon, Pécsen, Miskolcon, Sümegen, Rrdőkertesen, de a fideszes vezetésű Székesfehérváron sem lövik fel a rakétákat.
Siófokon is elmarad az augusztus 20-i tűzijáték, inkább közétkeztetésre költik a pénztPécsen, Miskolcon és Sümegen sem lesz tűzijáték augusztus 20-ánSzékesfehérváron sem lesz augusztus 20-i tűzijáték, Kistarcsán a polgármester fizeti