Budaörs ötmillió forinttal támogatja az Illyés Gyula Gimnázium alapítványát, és ezt a pluszpénzt a polgári engedetlenséggel tiltakozó pedagógusok segítésére használhatják fel, ha anyagi szankciók érnék őket – szúrta ki a Telex az önkormányzat közleményét a város honlapján.
A budaörsi képviselő-testület szerdai ülésének összefoglalójából kiderült, a képviselők túlnyomó többsége megszavazta a támogatást, kivéve három fideszes képviselőt, akik tartózkodtak. Utóbbiak közül Czuczor Gergely elismerte ugyan, hogy kevés a tanárok bére, de a tiltakozásokat, a pedagógusok „biztatását a szembenállásra” helytelenítette.
Most nincs az országnak forrása arra, hogy rendezze ezt a problémát, ezért az uniótól várnak pénzt erre
– hangoztatta a kormánypárti politikus, amivel éppen a pedagógusok érveit támasztotta alá akaratlanul is.
Farkas Benedek, a Budaörs Fejlődéséért Egyesület képviselője vissza is vágott a fideszesnek, mondván, ha nem vették volna meg a veszteséges Vodafone-t, akkor abból megoldhatták volna a tanárok problémáját. Wittinghoff Tamás polgármester végül leszögezte: „erkölcsi kötelességük”, hogy a szolidárisak legyenek a megfenyegetett tanárokkal.
A Népszava itt folyamatosan beszámol a tanévkezdés óta országszerte kialakult helyzetről, amelyben a sztrájkjoguktól megfosztott pedagógusok napról napra mind több iskolában szervezik meg a polgári engdetlenséget az elégtelen bérezés, a szinte megtaníthatatlan tananyag és az oktatás rossz körülményei miatt.
Polgári engedetlenségbe kezdtek az ELTE Apáczai tanárai isA budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium diákönkormányzata elismerő levelet küldött a polgári engedetlenségben résztvevő tanárainakFelmentették a polgári engedetlenségben részt vevő igazgatóhelyettest, több mint ezer tüntető vont élőláncot a miskolci Herman Ottó Gimnázium köré