kormányinfó;

El kell érni, hogy 2025-re a magyarországi pedagógusok a diplomás átlagbér 80 százalékát kapják

Tizenhét vállalásban állapodtunk meg, a kéthónapos haladék alapján úgy látjuk, lehetőség nyílik a megállapodásra az Európai Bizottsággal. Orbán Viktor levélben köszönte meg a határidő meghosszabbítását a másik 26 EU-tagország vezetőjének – kezdi Gulyás Gergely.

Azzal folytatja,a hogy a tárgyalások része volt az is, hogy jelentős pedagógus-béremelés legyen Magyarországon. 2025-re el kell érni a célt, hogy a pedagógusok a diplomás átlagbér 80 százalékát keressék. Ezért 2023-ban 21 százalékkal, 2024-ben 25, 2025-ben pedig 30 százalékkal növelik a pedagógusok bérét. Ez jelentős emelés – mondja a tárcavezető. 

Korábban a festmény le volt takarva, de az épületben jelenleg felújítás zajlik. A polgármester szerint egy későbbi közgyűlés alkalmával kellene dönteni a több méteres festmény sorsáról.