A szolidaritásnak 1956-ban is számos megrázó és felemelő megnyilvánulása volt, ahogy az emberségnek, az együttműködésnek, és hiszem, hogy most is erre van leginkább szükség – írja Facebook-bejegyzésében Karácsony Gergely indokolva, hogy – az eredeti elképzeléseiktől eltérően – miért szervezik úgy a főváros ünnepi megemlékezését, hogy mindenki ott legyen 16 órától a Kálvin téren, majd 17 órától a Műegyetem rakparton, a diákok és a tanárok október 23-i rendezvényén.
Buudapest vezetője szerint az önkormányzati ünnepség kulcsüzenete is a szolidaritás lett volna, de hozzátette, „most erre a szolidaritásra azoknak van a legnagyobb szüksége, akik bátran és elszántan állnak ki nemcsak magukért, de értünk is, a jövőért, ami senki által nem kisajátítható”.
Mert úgy van, ahogy Szent-Györgyi Albert mondta: „Olyan lesz a jövő, amilyen a ma iskolája”. Akinek tehát fontos a jövő, az most nem tolakszik, hanem a diákok és a tanárok mellé áll
– javasolta Karácsony lényegében az ellenzéki pártoknak is.
Amint arról a Népszava is beszámolt, Dobrev Klára, a DK árnyék-miniszterelnöke az utcára szólította az embereket október 23-án, s meghirdette, hogy „tiltakozzunk közösen, csendesebben vagy határozottan, és legyen a jelszavunk, hogy utcára magyar”.
Karácsony Gergely: nem állhatunk a történelem rossz oldalán, Budapestnek szolidáris városnak kell lennieDobrev Klára utcára hívja az embereket október 23-ánDiáktüntetés lesz október 23-án, már nem csak az oktatásért, hanem egy szolidáris Magyarországért