A jelek szerint a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóságnál (NMHH) senki sem fogja megérezni a válságot, ugyanis a költségvetési bizottság egy olyan javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek, amelynek értelmében három havi jutalmat irányoz elő a dolgozóknak. Erre 2 milliárd forintot szánnak - írja a 24.hu.
„A terv 3 havi jutalommal számol, amely teljesítményértékeléshez van kötve. A hatóságnál félévente teljesítményértékelés történik, a hatóság speciális feladataival összhangban. A hatóság elnöke saját hatáskörben jogosult megállapítani a hatóságnál dolgozó köztisztviselőkre vonatkozó (vezetők és beosztottak egyaránt) személyzeti és bérpolitikát. A teljesítményértékelési rendszerben meghatározott szempontok szerint végzett értékelés alapján minden munkavállaló évente maximum 3 havi bérének megfelelő teljesítménybérben részesülhet” - olvasható az indoklásban.
Noha ennek értelmében a jutalom kifizetése az adott munkavállaló teljesítményéhez kötött, a korábbi évek alapján a túlnyomó többség jól dolgozhatott, ugyanis a portál összesítése szerint az utóbbi években az erre szánt keret nagy részét kifizették.
A dokumentum szerint a jövő évben 750 munkatárssal számolnak, aki 40 fővel többet jelent az idei évhez képest. A bruttó átlagfizetés meghaladja az 1 millió forintot, így - amennyiben valaki jól dolgozik - jövőre átlagosan 3 millió forint jutalomra számíthat.
A bruttó átlagfizetés meghaladja az 1 millió forintot, így - amennyiben valaki jól dolgozik - jövőre átlagosan 3 millió forint jutalomra számíthat.
Az NMHH ennek kapcsán azt hangsúlyozta, ez nem automatikusan jár munkatársainak, hanem egy teljesítményértékelésen alapuló elismerési lehetőség. „A jutalmazás célja a hatóság működése szempontjából az, hogy az általa felügyelt, mintegy 5 ezer milliárdos versenypiacon szokásos és a hatóságnál rendelkezésre álló bérezési lehetőségek közötti jelentős különbséget csökkentse. A versenyképes jutalmazás nélkülözhetetlen a speciális szakértelemmel rendelkező szakembergárdánk motiválásához, megtartásához, és így a közfeladatok magas szakmai színvonalú ellátásához” - fogalmaztak. Hangsúlyozták,
ennek költségeit nem a központi költségvetésből, hanem a felügyelt piacokról származó bevételekből fedezik.
Tájékoztatásuk szerint 2019-ben a munkatársak 73,4 százaléka nem a teljes előirányzott keretnek megfelelő jutalomban részesült (ekkor négyhavi pluszpénz kiosztására volt lehetőség), 2020-ban viszont a munkatársak kevesebb mint fele (49,2 százalék) nem a teljes összegű jutalmat kapta, míg tavaly a dolgozók háromnegyede nem a teljes keretnek megfelelő elismerésben részesült.