tanárok;Kepes András;kirúgások;fenyegetőzés;Belügyminisztérium;Maruzsa Zoltán;tankerületek;

„És hogy állunk az önök erkölcsével?” – kérdezte meg Kepes András az oktatásügyi felelősöktől

„Régi igazság, hogy az erős képes belátni a hibáit, nyitott arra, hogy akár mások segítségével változtasson. Aki ehelyett erőt fitogtat, igyekszik megfélemlíteni a másik felet, az gyönge és gyáva” – fogalmazott.

Kemény szavakat intézett Kepes András író pénteki Facebook-bejegyzésében az oktatásügyi felelősökhöz az újabb tanárelbocsátások után.

Az író ki is emeli, hogy várt egy napot, mert nem akart első indulatból reagálni a szerdai eseményekre, amikor is három budapesti gimnáziumból nyolc tanárt rúgatott ki a Belügyminisztérium. Mint arról a Népszava is beszámolt, a nyolc elbocsátott tanár közül hat a Karinthy Frigyes Gimnáziumban tanított, az elbocsátásuk miatt pedig ellehetetlenült az ország egyik legjobb kéttannyelvű gimnáziumának működése.

Kepes András ezután felsorolja a siralmas állapotban lévő magyarországi oktatást sújtó tényezőket, egyebek között azt, hogy 16 ezer tanár hiányzik a rendszerből, a diákok és a pedagógusok egyaránt túlterheltek, érzelmi és mentális problémákkal küzdenek.

„Mi, polgárok, azért fizetünk adót, hogy az állam ebből a pénzből mindenki számára elérhető színvonalas egészségügyet, oktatást, szociális hálót működtessen, hogy csupán három erősen elhanyagolt területet emeljek ki az állami feladatok közül. Csak megjegyzem, hogy a feladatokért felelős vezetők többmilliós fizetését is mi, állampolgárok fizetjük! Azért, hogy cserébe tisztességesen és hozzáértéssel lássák el a munkájukat”

– fogalmaz.

Az író ezután kemény szavakat intéz az oktatásügyi felelősökhöz.

„Miniszter úr, államtitkár úr, tankerületi vezető hölgyek és urak, úgy érzik, hogy eredményesen dolgoznak? Nem látják, hogy az Önök lépései nyomán immár iskolák tucatjaiban bénult meg az oktatás? Maguk ellen fordították a fiatalokat, a tanárokat és a szülőket. Valóban úgy gondolják, hogy a válság megoldásának az a módja, hogy közös gondolkodás helyett fenyegetik, megfélemlítik, kirugdossák azokat, akik figyelmeztetni szeretnék Önöket a gondokra, akik készek lennének közös megoldást találni a problémákra? Hiszen az oktatás nem pártpolitikai és nem anyagi kérdés, ahogy némelyek próbálják beállítani, hanem a szó legnemesebb értelmében nemzeti ügy. Önök a polgári engedetlenség, az órák elmaradása miatt a tanárok erkölcsét firtatják. És hogy állunk az Önök erkölcsével, akik képtelenek elvégezni a feladatukat, mégis felveszik a fizetésüket?”

„Régi igazság, hogy az erős képes belátni a hibáit, nyitott arra, hogy akár mások segítségével változtasson. Aki ehelyett erőt fitogtat, igyekszik megfélemlíteni a másik felet, az gyönge és gyáva. Az erőszakkal elért győzelem egyébként sem ér többet egy vereségnél, mert csupán ideig-óráig tart, és szégyen követi!” – zárja a bejegyzését.