Reggel nyolc órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik a parlament keddi ülésnapja, amelyen ezt követően kivételes eljárásban tárgyalnak a médiaszolgáltatásokkal kapcsolatos uniós rendelettervezetről. Az európai tömegtájékoztatás szabadságáról szóló jogszabályról azonban a kormánypárti többségű európai ügyek bizottságának az a véleménye, hogy „sérti a szubszidiaritás elvét”. Így határozatban ítélnék el az európai parlamenti és tanácsi rendelettervezetet, amely a belső piaci médiaszolgáltatások közös keretének létrehozásáról és az audiovizuális médiaszolgáltatásokról szóló irányelv módosításáról szól.
Az országgyűlési képviselők bizottsági jelentésekről és összegző módosító javaslatokról is tárgyalhatnak. Ezek között szerepel az a törvényjavaslat, amely az Európai Bizottság kérésére módosítaná a képviselői vagyonnyilatkozati rendszert. Továbbá tárgyalják azt a felsőoktatási törvénymódosítást, amely alapján a jövőben a diploma megszerzésének nem lesz feltétele a nyelvvizsga.
Napirenden szerepel az egyes egészségügyi tárgyú törvények módosítása, amelynek főbb elemei: a praxiskörzetek állami meghatározása, az ügyeleti rendszerben az állami mentőszolgálat szerepének bővítése, a szakápolási rendszer átalakítása.
A fideszes szavazók is az egyik legkormánypártibb médiumnak tartják a „közszolgálati” M1-etNincs megelégedve az EBESZ a magyar médiahelyzettelA parlament a DK kezdeményezésére tárgyal az igazságügyi bizottság két állásfoglalásáról. Az ellenzéki frakció korábban kezdeményezte a finn és a svéd NATO-csatlakozás kivételes eljárásban történő tárgyalását, ezt Kövér László visszautasította, majd az igazságügyi bizottság megállapította, hogy a házelnök a házszabálynak megfelelően járt el. A DK a két állásfoglalás elutasítását kéri a plenáris üléstől.
A hírhamisító MTVA-vezér elpanaszolta az EBESZ-nek, hogy hívták az ellenzéki politikusokat, csak azok nem mentek be Perli az MTI-t az újságírószövetség, amiért nem adja ki az állami médiát bíráló közleményeiket