Nagy nehezen, de megtudtam, hogy még mindig nyomoznak Schadl-ügy legsúlyosabb szálának ügyében – írja szerdai Facebook-bejegyzésében Hadházy Ákos. A független parlamenti képviselőnek Fürcht Pál, a Központi Nyomozó Főügyészség főügyésze válaszolt az ellenzéki politikus beadványára, amelyet még tavaly december második felében juttatott el a hatósághoz. Fürcht röviden közölte, hogy „a jelentős kárt okozó csalás és más folyamatban lévő bűnügyben a nyomozás továbbra is folyamatban”, azonban a nyomozás érdekeire hivatkozva további információt nem adott.
Hadházy a válaszra reagálva megjegyezte, hogy „Miközben Schadl és Völner ellen, az egyszerű, végrehajtói vesztegetés miatt már vádat emeltek, a jelek szerint a Nyomozó Főügyészség még mindig nem tudja, ki lehet Tóni, Barbara és Ádám, akikkel a korrupt végrehajtó ismerőse egy 30 éves buliról beszélt”.
Arról korábban a Népszava is beszámolt, hogy a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség indított nyomozást tavaly februárban a Hadházy által „hivatali vesztegetés elfogadásának minősített esete” gyanújával tett feljelentés nyomán. Azt a vesztegetési botrányban nyilvánosságra került lehallgatási iratokban szereplő „nagyobb történet” alapján tette. A lehallgatott beszélgetésekben felvetődött a „harmincöt év”, amely megegyezik a hazai sztrádakoncesszió időtartamával, és azzal kapcsolatban Schadl György megemlített egy „Tóni, Barbara és Ádám” nevű ismerőst.
Cáfol az ügyészség
Hadházy Ákos országgyűlési képviselő egy másik ügyben kapott tájékoztatás alapján a valóságnak meg nem felelő információt tett közzé a közösségi oldalán - közölte lapunkhoz is eljuttatott tájékoztatásában a Köponti Nyomozó Főügyészség.
Közlésük szerint a politikus az úgynevezett "Microsoft-ügyről" kapott tájékoztatást, ezt a mai napon úgy tette közzé, "mintha az az un. Schadl ügyben kapott információ lett volna és így abból a valóságnak meg nem felelő következtetéseket vont le."
A korrupció elleni harcáról elhíresült ellenzéki képviselő mostani posztjában nem is kertelt, s kimondta: „a nevek passzolnak Rogánra, a feleségére és a kabinetfőnökére és – milyen pech –, pont Rogán vezeti a Koncessziós Irodát, amely a 30 éves koncessziókat osztogatja”. Szerinte ezért ehhez képest az eredeti ügy „pitiáner”. Ugyanakkor kétségeit is kifejezte a nyomozással kapcsolatban. Szerinte egy ilyen súlyos gyanút természetesen csak fedett módszerekkel, lehallgatásokkal, e-mailek vizsgálatával lehetne bizonyítani, csakhogy – mint fogalmaz – „a feljelentés megírása óta nagy változás történt: a titkosszolgálatok már Rogán felügyelete alá kerültek”.
Az ügyészség eddig korrupciós és vagyon elleni bűncselekmények, valamint pénzmosás miatt nyújtott be vádiratot még múlt októberben Schadl György és 21 társa, köztük Völner Pál ellen a Fővárosi Törvényszéken. A vádhatóság – beismerés esetén – a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökére 10 év, míg az Igazságügyi Minisztérium volt parlamenti államtitkárára 8 év börtönbüntetést kér. Az üggyel, annak szálaival részletesen itt és itt foglalkoztunk.
Nagy botrányok maradtak ki a Schadl-ügy vádiratábólItt a vádemelés, Schadlra 10, Völnerre 8 év letöltendő börtönt kért az ügyész„A legmagasabb szintig érő korrupciós ügy” – a végrehajtói kartól vásárolt irodaházat Rogán Antal kabinetfőnökeSztrádakoncesszió: nincs benne uniós pénzmozgás, de az még kérdés, hogy az Orbán-kormány által kidolgozott szerződés megfelel-e az EU-s jogszabályoknak