egészségügy;Magyarország;Orbán Viktor;elhízás;Zacher Gábor;COVID-19;

- Zacher Gábor szerint Orbán Viktor csak nagyon kövér ahelyett, hogy példát mutatna

Költünk bombás óriásplakátokra több tízmilliót, de arra nincs pénz, hogy prevencióra, megelőzésre költsünk – mondta. 

Mindössze hat hétre volt az összeomlástól az egészségügyi ellátórendszer Magyarországon a Covid-19 járvány alatt – jelentette ki Zacher Gábor az RTL Portré című műsorában.

Az oxyológus, illetve honvéd- és katasztrófaorvostan szakorvos szerint a véget azzal sikerült elkerülni, hogy az orvosok és az ápolók kitartottak, azt mondták, hogy „nem pofáznak, hanem melóznak”, de emlékeztetett arra is, hogy az egymillió emberre eső covidos halálesetek listáján Peru, Észak-Macedónia és Bulgária után Magyarországé a negyedik legrosszabb mutató. És miközben Magyarországé a negyedik legrosszabb egészségügyi ellátórendszer a világon, a magyar a legelhízottabb nemzet. Úgy vélte, ebben a helyzetben példamutató népegészségügyi haszna annak lenne, ha egy vezető személyiség – „pontosan tudjuk, kiről van szó” – keményen elhízva kiállna az emberek elé, és azt mondaná, fogyjunk le 25 kilót egy év alatt

Egy snájdig miniszterelnök mellett ott van a nagyon kövér magyar miniszterelnökünk ahelyett, hogy példát mutatna

– célzott Orbán Viktorra és alighanem valamelyik EU- vagy V4-csúcstalálkozó családi fotójára.

A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közzétett képen Mateusz Morawiecki lengyel, Eduard Heger szlovák, Orbán Viktor magyar és Petr Fiala cseh miniszterelnök (b-j) a visegrádi országok és az Egyesült Királyság csúcstalálkozója előtti V4-es egyeztetésen a lon

Hozzáfűzte, ez nem a politikáról, hanem kifejezetten a testképről szól, ha pedig azok, akik rászorulnak, lefogynának, akkor mérhetően pozitív változás állna be a cukorbetegség, a magasvérnyomás-betegség, a daganatos betegségek, illetve a keringési betegség esetében.

A hatvani Albert Schweitzer Kórház orvosa arra is felhívta a figyelmet, hogy a megelőzhető betegségek halálozási aránya Magyarországon a legmagasabb az Európai Unióban.

Költünk bombás óriásplakátokra több tízmilliót, de arra nincs pénz, hogy prevencióra, megelőzésre költsünk 

– mondta erről.

Az elmúlt harminc évben megtanulhattuk, hogy a központilag, „felülről” vezényelt reform ritkán hoz tartós eredményeket – mondja lapunknak Filippov Gábor történész, politológus, az Egyensúly Intézet kutatási igazgatója.  A többi között egy népegészségügyi tao-program bevezetését javasolják.