Nem tudható, hogy az elmúlt másfél évben a korrupciós botrány óta kinevezett végrehajtók bementek-e Schadl Györgyhöz esküt tenni a börtönbe, vagy a mai napig törvénytelenül dolgoznak – jelentette ki hétfői nyilatkozatában a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője.
Sebián-Petrovszki László emlékeztetett, hogy bő egy éve korrupció és hivatali vesztegetés vádjával letartóztatták a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökét. Ez 2021. november 5-én történt és Schadl Györgyöt azóta sem fosztották meg elnöki pozíciójától és új elnököt sem választottak. Jelezte, miközben az elnök börtönben van, számtalan új végrehajtót nevezhettek ki a végrehajtói karba. Márpedig a bírósági végrehajtásról szóló törvény úgy rendelkezik, hogy „a végrehajtó a kinevezését követő egy hónapon belül a kar elnöke előtt esküt tesz. Ennek hiányában a végrehajtói szolgálat megszűnik.”
Schadl György: „Szaros Telex-cikkre ne bassza már meg a jó ég, hogy a Kúria elnöke reagáljon!”A törvény az esküt a kar elnökének, jelen esetben Schadl György kizárólagos jogkörébe utalja, sem az alelnök, sem a titkár nem helyettesítheti - ismertette. A politikus éppen ezért azt kérdezte Varga Judit igazságügyi minisztertől, hogy
„az új végrehajtók meglátogatták a 2021. november 5. óta börtönben ülő Schadl-t a zárkájában? Érvényes az esküjük úgy, hogy a korrupció miatt 10 év szabadságvesztésre javasolt elnök előtt esküdtek fel, ha erre képesek voltak, akkor mit várhatunk tőlük? Vagy ha a másik eset az igaz, és mégsem tettek esküt, akkor törvénytelenül működnek a végrehajtók, már több mint egy éve? Törvénytelenül adják ki az utasításaikat emberek kilakoltatására?”
A párt szerint mindkét esetben a Schadl-ügyben már így is nyakig benne ülő Varga Judit a felelős. Az országgyűlési képviselő ismertetése szerint a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar 2022 júniusa és novembere között több ezer kilakoltatást végzett el országszerte. Eközül sokan a frissen kinevezett végrehajtók utasítására hajtottak végre.
Nyomoznak Schadl György feleségének százmilliókat érő visszadátumozott papírja ügyébenVagyonosodási vizsgálatot kezdeményez a Párbeszéd négy olyan fideszes képviselő ellen, akinek a neve előkerült a Völner-Schadl-ügyben„Az országnak joga van tudni, hogy törvényesen működnek-e alatta a magyar végrehajtók” - zárta nyilatkozatát Sebián-Petrovszki László.
Schadl György állítólag apának nevezte Völner Pált, a szavajárása pedig az volt, hogy aki nem hajlik, az törik