Lecserélte az Oktatási Hivatal a fura címlapképpel megjelent hetedikes irodalom munkafüzet borítóját – számolt be a „példásan gyors reakcióról” Nyáry Krisztián író, hozzátéve a lépést valószínűleg egy „figyelmetlenségből előállt szándékolatlan hiba” előzte meg.
Amint arról lapunk is beszámolt, korábban erősen félreérthető Kölcsey-szobor díszelgett a NAT hetedikeseknek szóló irodalom munkafüzetén, a Himnusz költőjét ölében fogott papirusztekerccsel ábrázolva. Ez sokakat késztetett képzettársításra, s erre szintén Nyáry hívta fel a figyelmet, bár mint kiemelte, nem ő fedezte fel az „irodalmon kívüli motívumokat”.
Ugyanakkor az író és irodalomtörténész nem kevés éllel jegyezte meg, hogy „így aztán sajnos kevésbé erős a Hetek című lap mai véleménycikke, amelyben beteg világban élő genderpropagandistának neveznek, mert megosztottam a szerintük hibátlan borítót”. Nyáry Krisztián hozzáfűzte, hogy e jelzőkön innentől büszkén osztozik az Oktatási Hivatal illetékeseivel, majd mivel mással, mint egy Kölcsey-idézettel zárta a bejegyzését:
„Magunknak magunkról számot adni, már ez is felette nehéz és hosszú figyelem s gyakorlat következése: másokról pedig ítéletet hozhatni, nemcsak felette nehéz, de felette bizonytalan.”
Erősen félreérthető Kölcsey-szobor díszeleg a NAT hetedikeseknek szóló irodalom munkafüzetén