„A Magyar Orvosi Kamara (MOK) nem a kormányt helyezi nyomás alá, hanem a betegbiztonságot veszélyezteti azzal, hogy visszaél a hatalmával, és azokat az orvosokat fenyegeti, akik esküjükhöz híven egyszerűen csak dolgozni és gyógyítani akarnak” - jelentette ki az egészségügyért felelősállamtitkár.
Takács Péter a Magyar Nemzet néven megjelenő kormányközeli lapban azt fejtegette, a MOK orvosokat fenyegetett azzal, hogy ha beállnak a betegellátás minőségét javító új rendszerbe, akkor nem dolgozhatnak többet orvosként.
„A most elfogadott törvénymódosítással ezt az eszközt kivettük a kamara kezéből, tulajdonképpen a saját kollégáinkat, az orvosokat védjük meg, ezentúl a kamarai tagság nélkül is dolgozhatnak” - magyarázta.
„Valamennyi tagunkat arra kérjük, maradjon tagja a kamarának” – Huszonnégy óra alatt átgázolt az orvosokon az Orbán-kormányErős gyanúja van azt illetően, hogy a kamara a baloldal politikai megrendelésére három nap alatt 180 fokos fordulatot vett, és a magyar emberek ellátását veszélyeztetve bojkottra szólította fel a tagságot, az orvosokat.
Takács Péter azt állította, az új struktúrában résztvevő kollégáknak sokkal jobb feltételeket tudnak kínálni. Álláspontja szerint október végéig azt hitte, valódi szakmai párbeszédre kerülhet sor. Akkor azonban történt valami, ami kétségkívül alkalmas arra, hogy azt az érzetet keltse, itt politikai befolyásoltságról van szó. A belügyminiszterrel és az egészségügyi államtitkárral való kétórás egyeztetés után harmincnyolcezer tagnak azt üzenni, hogy nem tárgyal velük a Belügyminisztérium, felháborító és hazugság. Nem tudom elképzelni, hogy három nap alatt ne politikai utasításra cselekedtek volna - vélekedett.
Az egészségügyi államtitkár lekommunistázta a tiltakozó orvosokat, a DK szerint hazugságcunami a Magyar Orvosi Kamara elleni támadásHozzáfűzte, Kincses Gyula ráadásul személyes blogján, a korábbi írásaiban is hozza magával az MSZP-s, DK-s attitűdöt. Ennek fényében pedig nem meglepő, hogy a kamara politikai aktorként lép fel. Persze nem maradhatott el a baloldal ekézése sem, amely véleménye szerint vérében hordozza a „feljelentéskultúrát”.
„Ne feledjük, hogy a baloldal már a kampányban is arról beszélt, hogy el kellene érni, hogy az orvosok is lázadjanak fel, mert azzal összeomlana az egészségügy és a kormány. A baloldal minden ürügyet megragad, hogy Brüsszelhez szaladgáljon Magyarországnak ártani. Itt viszont most a magyar emberek egészségügyi ellátása a tét, képesek azt is veszélyeztetni a hatalomért”
- fogalmazott Takács Péter.
Az egészségügyi államtitkárral korábban lapunk is készített interjút - még a kamara kiherélése előtt - amelyet itt olvashat el.
„Van elég orvos a rendszerben” – Interjú Takács Péter egészségügyi államtitkárral