Forma-1;Red Bull;Sergio Perez;Szaúdi Nagydíj;

2023-03-19 19:57:00

Sergio Pérez nyerte meg a Szaúdi Nagydíjat

Max Verstappen a 15. helyről rajtolva zárkózott fel a második helyig. Fernando Alonsót a leintés után fosztották meg harmadik helyétől.

Gyorsaság és megbízhatóság – ez a győzelem receptje a Forma-1-ben. A Red Bull előbbiben élen jár, ugyanakkor a Szaúdi Nagydíj szombati időmérő edzésén a címvédő Max Verstappen autója meghibásodott, így csak a 15. helyről várhatta a másnapi futamot. A Red Bull Sergio Pérez révén így is megszerezte a pole pozíciót. Charles Leclerc hiába lett második az időmérőn, a Ferrarijában motort kellett cserélni, így visszacsúszott a 12. helyre. Így Pérez mögött Fernando Alonso (Aston Martin), George Russell (Mercedes), Carlos Sainz Jr. (Ferrari) volt a sorrend.

Alonso fordult el elsőként a startot követően, a spanyol azonban gyorsan egy öt másodperces büntetést kapott, mert szabálytalanul állt fel a rajtrácsra. A 4. körben az állítható hátsószárnnyal Pérez visszaelőzte a kétszeres világbajnokot.

Az élen ezt követően állandósulni látszottak a pozíciók, ellenben a mezőnyből egyedüliként lágyakon rajtoló Leclerc szépen zárkózott, mint ahogyan Verstappen is a közepeseken. A 14. körben a negyedik helyen haladó Lance Stroll állt ki kereket cserélni, egy körrel később Sainz is így tett. A 17. körben Verstappen kezdte támadni a monacóit, akit azonban kirendelt a Ferrari.

A 18. körben Stroll autója hibásodott meg, emiatt pályára hajtott a biztonsági autó. Aki még nem állt ki a bokszba, most bement kereket cserélni. A 20. körben indult újra a verseny, a pontszerző helyeken egyedül Lewis Hamilton haladt közepes abroncsokon, mindenki más keményeken. A hétszeres világbajnok gyorsan meg is előzte Sainzot. A 24. körben Verstappen megelőzte Russellt, egy körrel később pedig Alonsót, így féltávnál már a második helyen haladt.

A 39. körben Verstappen kezdett panaszkodni autója műszaki állapotára, a csapat viszont azt válaszolta, nem lát semmilyen problémát. Végül a Red Bull ki is bírta mind az 50 kört, az energiaitalosok újabb kettős győzelmet ünnepelhettek.

– fogalmazott Pérez, aki ez volt az idei első, és pályafutása ötödik futamgyőzelme.

„Nem volt annyira könnyű áthámozni magamat a mezőnyön. Egy az egyben aztán ritmusba jöttem. Nagyon jó érzés, hogy felállhatok a dobogóra” – jelentette ki Verstappen, aki a futam végén megautózta a leggyorsabb kört, így ezzel az egy plusz ponttal vezet az összetettben csapattársa előtt.

„Elképesztően indult a szezon, a srácok kiváló autót építettek. Hibáztam, amikor felálltam a rajtrácsra, a büntetés nem jött jól. Nehéz futam volt, de jó munkát végeztünk, még úgy is, hogy a Red Bull érinthetetlennek bizonyult” – értékelt Alonso, aki már a pódiumceremónia után 10 másodperces időbüntetést kapott, mert nem töltötte le szabályosan a futam elején kiszabott büntetést.

Mindez azt jelenti, hogy Russell lett a harmadik, Alonso visszacsúszott negyediknek. Hamilton ötödikként zárt, őt a Ferrari és az Alpine duója követte Sainz, Leclerc, Ocon, Gasly sorrendben. Tizedikként Kevin Magnussen (Haas) látta meg a kockás zászlót.

A világbajnokság két hét múlva Ausztráliában folytatódik.