Egyesült Államok;Bayer Zsolt;David Pressman;

- Bayer Zsolt üzent az amerikai nagykövetnek és a kormányának: „Kuss! Remélem, ez világos…”

Ismét megvillant az a morális fölény, amely Gulyás Gergely szerint a jobboldali újságírókat jellemzi. 

Az Amerikai Egyesült Államok halálkultuszban és abnormalitásban utazó „demokrata” szárnya plakátkampányba kezdett Magyarországon. Ez önmagában remek kérdéseket vet fel, képzeljük csak magunk elé a pillanatot, amikor Washington utcáin megjelennének óriásplakátok a „Jenkik húzzatok haza Németországból!” címmel - olvasható a NER verbális verőemberének eszmefuttatása a Fidesz által kézivezérelt Magyar Nemzetben.

Bayer Zsolt szerint az egész ügy végtelen aljasságán és pimaszságán túl az a legfontosabb, hogy ha van ország a világon, amelyik nem teheti óriásplakátra, nem idézheti ezt a mondatot Magyarországon, az az Amerikai Egyesült Államok. 

Ugyanis az Amerikai Egyesült Államok akkor, 1956-ban elsőként hagyta cserben és árulta el Magyarországot, és Eisenhower elnök soron kívül biztosította Hruscsovot arról, miszerint az Egyesült Államok semmit nem fog tenni Magyarország érdekében és Magyarországért, az Egyesült Államok nem akarja kiszakítani Magyarországot a szovjet érdekszférából, úgyhogy tegyenek az oroszok azt, amit csak akarnak - magyarázta.

Mindezközben pedig az Egyesült Államok finanszírozta Szabad Európa Rádióban óránként elharsogták, hogy a magyarok tartsanak ki, és nemsokára jön a segítség. Majd feltették a harcoló pesti srácot a Times címlapjára. Ez és ennyi az Egyesült Államok, ez és ennyi a becsülete, a tisztessége ennek a politikai kurzusnak - tette hozzá. 

„E helyről üzenem Pressmannek és a kormányának: 1956 dolgában, szimbólumaiban és emlékezetében a ti nevetek: kuss! Miképpen ugyanez vonatkozik rátok, amennyiben Magyarország belügyeiről van szó. Kuss! Remélem, ez világos…”

- zárta sorait a nemzeti-keresztény nyilvánosság egyik ikonja, Bayer Zsolt. 

A Miniszterelnökség által jegyzet törvénymódosítás hivatalosan „szervezetalakítási szabadságot” adna az államfőnek, miközben kőbe vésné, hogy hivatala neve ezentúl Sándor-palota legyen.