Szili Katalin;Mellár Tamás;

Gulyás Gergely helyettese nem tudott válaszolni arra az egyszerű kérdésre, mennyi közpénzt kap munkájért Szili Katalin

Elsőre jó ötletnek tűnt megkérdezni, a válasz alapján már kétséges.

A párbeszédes Mellár Tamás három kérdést tett fel az MSZMP és az MSZP-ben eltöltött idő után a KDNP-be hazataláló Szili Katalin munkájával kapcsolatosan Orbán Viktornak.

Mellár Tamás emlékeztetett, az Európai Bizottsággal folytatott tárgyalások okán a kormány kényszerűen módosította a kiszervezett egyetemeket felügyelő alapítványok kuratóriumi tagjainak lehetséges körét. Így több, kormányhoz köthető személynek kellett ezekből a kuratóriumokból távoznia. Sajtóinformációk szerint az ön munkatársa, Szili Katalin más utat választott. Az ellenzéki politikus ezt végtelenül etikátlan eljárásnak minősítette, amely szerinte veszélybe sodorja az Európai Bizottsággal való megegyezést. Éppen ezért az alábbi kérdésekre várt válaszokat:

  • Szili Katalin bármilyen minisztériumban, kormányzati szervnél vagy bármely kormányzati háttérintézménynél végez-e munkát? Illetve ezért a munkáért kap-e díjazást?

  • Amennyiben Szili Katalin kap a munkájáért díjazást, az milyen mértékű?

  • Szili Katalin a kormány bármely tagjánál vagy bármely kormányzati szervnél ellát-e tanácsadói feladatokat?

„Vélelmezem, hogy Képviselő Úr kérdéseit azért teszi fel, mert a magyar ellenzéki képviselők döntő többségének magatartásához idomulva nem Magyarország érdekeit akarja képviselni az Európai Unióban, hanem Brüsszel vélelmezett érdekeit Magyarországon” - olvasható a Fürjes Balázst váltó Panyi Miklós válaszában.

A Miniszterelnökség parlamenti államtitkára azt írta, az Európai Bizottsággal folytatott tárgyalások során - bár a Bizottság kérésének semmilyen közösségi jogi alapja nem volt - a magyar Kormány nyitott volt arra, hogy a Bizottság által jelzett kormányzati tisztségek esetén összeférhetetlenséget állapítsunk meg a közérdekű vagyonkezelői alapítványok kuratóriumi tagjaira vonatkozóan. Hozzátette, egy Szili Katalint sem korábbi megbízotti, sem jelenlegi, miniszterelnöki főtanácsadói posztjában nem érintette volna. Ugyanis egy polgári jogviszonyról van szó, s ezzel szemben összeférhetetlenség nem merült fel - zárul Panyi Miklós válasza, amelyben nem tért ki arra, hogy a volt szocialista házelnök mennyi közpénzt kap munkájáért. 

Noha az államtitkár nem bizonyult közlékenynek, a K-Monitor korrupcióellenes szervezet korábban észrevett egy olyan lajstromot, amely szerint Szili Katalin bruttó 13 775 186 forintos értékben ad tanácsokat a határon átnyúló autonómia ügyekben