kitüntetés;Orbán Viktor;kinevezés;működés;javaslat;döntés;felügyelet;Novák Katalin;Corvin-lánc Testület;

A Magyar Corvin-lánc Testület tagjai a Sándor-palotában Novák Katalin és Orbán Viktor társaságában

- Novák Katalinra bízná a Corvin-lánc közpénzmilliárdokat felemésztő testületét Orbán Viktor

A kitüntetésre jelölteket véleményező szervezet egy új törvényjavaslat szerint idén nyártól a kormány helyett a köztársasági elnök hivatala alá kerülne. 

Már nem a kabinet, hanem a köztársasági elnök hivatala, vagyis a Sándor-palota szervezetében működne tovább júniustól a kormány tervei szerint Orbán Viktor kedvenc, közpénzmilliárdokat felemésztő köztestülete, a Corvin-lánc testület – írja a hvg.hu egy új, a Miniszterelnökség által készíttetett törvényjavaslat nyomán. Az állami kitüntetésekről szóló törvény módosításával a  Corvin-lánccal kapcsolatos feladatok ellátása és Corvin-lánc Iroda működtetése a Sándor-palotához kerülnek.

Amint arról idén januárban a Népszava is beszámolt, a testület és irodája kapta meg a hatmilliárd forintént felújított, a Városligetre néző Róheim-villát, ahol egyébként egykor Tisza Istvánt meggyilkolták. Az új törvényjavaslat célja az indoklás szerint „a vonatkozó jogszabályok összhangjának megerősítése és a Magyar Corvin-lánc tekintélyének ápolása”.

A szervezet tekintélye valóban ápolásra szorulhat, mert a hvg.hu még decemberben írt arról, hogy a műemléki épületben zene- és szivarszoba mellett lakosztályokat is kialakítottak közpénzből. Az ügyben Vadai Ágnes DK-s parlamenti képviselő Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettest faggatta , hogy miközben a Magyar Corvin-lánc Testület 2019 óta ülést sem tartott, a Hermina úti Róheim-villába, ahol egyébként 1918-ban Tisza István volt miniszterelnököt meggyilkolták, 72 műtárgyat is vettek, közöttük Mednyászky-, Keleti-, Ligeti-, Lotz- és Czóbel-festményeket, szobrokat, vázákat, dísztárgyakat az adófizetők 274 millió forintjából.

A lap hozzáfűztem hogy a mostani javaslat szerint az államfő hivatali szervezetének vezetője is javaslatot tehet a miniszterelnöknek, de az nem változik, hogy kitüntetést ezután is a kormányfő  előterjesztésére és ellenjegyzésével a köztársasági elnök adományoz.

A Budapesti Zsidó Hitközség venné át egy oktatási intézmény fenntartását. Bár olyan iskolát szeretnének létrehozni, amely világnézeti és vallási szempontból talán még a mostani állapotnál is semlegesebb maradna, Kunos Péter, a BZSH ügyvezető igazgatója lapunknak azt mondta, ha valóban erős ellenállást tapasztalnak, akkor nem ragaszkodnak a terveikhez.