Sokkal több pénzt kereshettek azok a végrehajtók, akik a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökével együtt ültek le a vádlottak padjára.
A 24.hu összesítése szerint irodáik a megalakulásuk óta összesen 2 milliárd 319 millió forint profitot termeltek. Mindez kétszer több, mint amennyit a vád szerint Schadl Györgynek fizettek kinevezésükért cserébe. A két összeg különbsége pedig már csak azért is érdekes, mert jelenlegi helyzetükben az érintett végrehajtók finoman szólva sem nagylábon élnek.
Czine Ágnes alkotmánybíró két végrehajtó gyereke bizalmas kapcsolatban állt Schadl Györggyel, ennek ellenére tanúként sem idézték be őketA hetedrendű vádlott például autóalkatrész-kiszállítóként dolgozik, miközben az ügyészség szerint több mint 190 millió forintot juttatott Schadl Györgynek, irodája pedig 669 millió forintos profittal zárt négy év alatt. 180 millió forint kifizetéséről azonban már akkor határoztak, amikor a kar elnöke már börtönben volt. „Azért vállaltam be, hogy javítsak az anyagi helyzetemen, de bebizonyosodott, hogy nem javította, hanem sokkal rosszabb helyzetbe kerültem” - ezt már a kilencedrendű vádlott mondta. Az ő irodája 434 millió forintot hozott három év alatt - ez kétszer annyi, mint amennyit kinevezéséért cserébe fizetett. Ők 198 milliós osztalék kifizetéséről döntöttek úgy, hogy Schadl György már hónapok óta letartóztatásban volt.
Ártatlannak vallotta magát Schadl György, Völner Pál ügyvédje tanúként idézné be Varga Juditot isA bűnösségüket beismerő végrehajtók 2022 tavaszán összesen 740 millió forint osztalék kifizetéséről döntöttek. Ekkor a kar elnöke már a rácsok mögött ült. Az nem világos, hogy valóban akkor történt-e kifizetés, vagy már korábban osztalékelőlegként kivették-e a pénzt a végrehajtók.
A nyomozati iratok szerint tehát az ügyészség finoman szólva sem törte magát össze, hogy hová tűnt az a közel 1,4 milliárd forint, amely hivatalosan a végrehajtóknál kötött ki.
Több nyomozás is folyik Schadl György egyéb ügyeiben, de csak egy helyben topognak