Hamarosan átlépheti a 100 milliárdos lélektani határt az Orbán-család vagyona – írja a g7.hu.
Míg a rokonok korábban évente néhány tízmillió forintos nyereségre tettek szert, mostanra ez a szám 2-3 milliárd forint lett. Mint megjegyzik, korábban egyértelműen az Orbán-bányák voltak a fejőstehenek, de az elmúlt esztendőkben már inkább a fiatalabb generáció befektetései hozzák a nagy pénzt.
Mint írják, a miniszterelnök apjának cége, a Dolomit Kft. tavaly a 2021-es akkori rekordnak számító 5 milliárdos árbevétel után tavaly még nagyobb, 6 milliárd forintot szakított. A profit szintén rekordszintre emelkedett, és átlépte a 2 milliárd forintot. Ez nagyon magas, közel 35 százalékos nyereségrátát jelent, ami ágazati összevetésben is kiugró – állapítják meg.
Orbán Győzőék természetesen a teljes nyereséget kifizették a tulajdonosoknak, a miniszterelnöki apának a profitból egymilliárd forintnál és „nagyjából egy fővárosi garzonlakás árával” több jutott.
A Dolomit 2015 és 2017 között kétszer annyi osztalékot fizetett, mint a megelőző bő egy évtizedben összesen, és Orbán Viktor szüleinek, illetve testvérének többi vállalatából is elkezdtek dőlni a százmilliók. A Fidesz 2010-es hatalomra kerülése óta a család bányászati és kapcsolódó cégei közel 10 milliárd forint osztalékot fizettek ki.
Orbán Viktor apja és társai 1,8 milliárd forint osztalékot vettek ki a bányacégükbőlHadházy Ákos elvitte a német EP-képviselőt az Orbán-család szépen teljesítő gánti kőbányájához, Orbán Viktor apja fenyegetni kezdte őketMostanra azonban a „saját lábon álló” miniszterelnöki vő üzletei tejelnek igazán. A BDPST Zrt. tavaly dolgozónként másfél, összesen közel 22 milliárd forintos nyereséget ért el. A vállalat bevétele leginkább a tulajdonában lévő cégekből származik: osztalékból és árfolyamnyereségből.
A BDPST-ből ráadásul nem söpörték ki a pénzt (mint 2018-ban a Dolomitból), a cég ezért évről évre többet ér. A leadott beszámoló alapján a cég nettó eszközértéke már a 40 milliárd forintot is meghaladja.
Megemlítik továbbá, hogy Tiborcz István vagyonát a májusban megjelent A 100 leggazdagabb magyar című kiadvány úgy becsülte közel 70 milliárd forintra, hogy ekkor még nem lehetett ismerni a BDPST tavalyi, kiugró számait.
Termett egy kis extraprofit Tiborcz István cégénél, de az Orbán-kormány azt valamiért nem adóztatja meg