rendőrség;nyomozás;Borkai Zsolt;Rákosfalvy Zoltán;

Függetlenként lenne újra polgármester az egykori olimpikon

- Kisiklottak a nyomozások a Borkai-körüli ügyekben

A Fideszből kilépett, de függetlenként újra próbálkozó Borkai körüli korrupciógyanús ügyek mindegyike vakvágányra futott, egyikben sem talált a rendőrség bűncselekményt.

Lezárta Borkai Zsolt bukott győri polgármester fiának a gyanús, veszteséges cégből kapott milliós fizetése miatti hűtlen kezelés gyanújával folytatott nyomozást a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) – tudtuk meg a feljelentő Hadházy Ákos független képviselőtől. Ezzel a Fideszből kilépett, de függetlenként újra próbálkozó Borkai körüli korrupciógyanús ügyek mindegyike vakvágányra futott, egyikben sem talált a rendőrség bűncselekményt.

Azt a rendőrség is megállapította: a győri önkormányzat volt ügyvédje, a Borkai Zsolt bukását hozó adriai szexvideón is szereplő Rákosfalvy Zoltán 2011-ben elkezdte felvásárolni a Győri Audi gyár közelében lévő földterületeket. Ezeket egyetlen telekben egyesítettek, ám úgy, hogy abban maradt az önkormányzatnak is tulajdonrésze.

Ezt követően felgyorsultak az események: 2012 tavaszán a Borkai vezette önkormányzat átminősítette a területet, majd „előzékenyen” az immáron szántóból értékes, ipari fejlesztésre alkalmas terület elővásárlási jogáról lemondott és 2012 októberében eladta tulajdonrészét Rákosfalvy cégének.

Végül sajtóhírek szerint Rákosfalvyék busás, sokmilliárdos haszonnal adták el a területet az Audinak. A rendőrség ebben sem látott bűncselekményt, szerintük az önkormányzati értékesítés jogszerűen történt. Ugyan azt a nyomozást megszüntető határozat sem zárta ki, hogy Rákosfalvy Borkaitól kaphatta a tippet, hogy az Audi hol fog fejleszteni, ám – érvelt az NNI – a bennfentes információ jogosulatlan közzététele csak 2016-tól volt büntethető tényállás.

Ahogy az NNI szerint az sem volt bűncselekmény, hogy

az ügylet lezárása környékén Borkai fia a Rákosfalvy érdekeltségébe tartozó Akónia Kft.-ben kapott munkát.

Ez a cég ugyan egy fillér hasznot sem termelt, Borkai fia mégis havi egymilliós fizetést kapott az ügyvéd érdekeltségéből. Azt a rendőrség is elismeri, hogy a cég gazdasági tevékenységet nem folytatott, ám a vállalkozás az alapítótól kapott kölcsönt és az eszközállománya értékesítéséből származó bevételeket élte fel, ezért a rendőrség szerint nem lehet hűtlen kezelésről beszélni.

A nyomozást lezáró határozatban egyetlen mondatban intézte el a rendőrség, hogy honnan lett a polgármester Borkainak és családjának hatalmas birtoka Sokorópátkán.

A határozat szerint a Borkai család „valamennyi tagjának a legális jövedelme fedezte a vagyongyarapodást.”

Arra a rendőrség nem tért ki, hogy a polgármester férj és a pedagógus felesége konkrétan hogyan spórolták össze a 4 hektáros, teniszpályás, istállós luxusbirtokot.

Erre több mint 1,3 milliárd forintot szánnak a költségvetésből.