oktatás;tanárok;PSZ;PDSZ;Belügyminisztérium;Maruzsa Zoltán;státusztörvény;

Maruzsa Zoltán megígérte, „elgondolkodik” a kormány, kell-e még kirúgni engedetlen tanárokat

A PDSZ ügyvivője szerint egyértelmű, hogy akikkel tárgyalnak, semmilyen döntésre nincsenek feljogosítva.

Nem sok jóról tudunk beszámolni - így kezdte beszámolóját a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke, Totyik Tamás, miután ő és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) ügyvivője, Nagy Erzsébet két órán keresztül tárgyaltak hétfő délután a Belügyminisztériumban a PSZ és a PDSZ sztrájkköveteléseiről.

Totyik Tamás elmondta, apró elmozdulás látszik abban, hogy a kormányt képviselő Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár ígéretet tett arra, “elgondolkodnak” annak a kormányrendeletnek a felülvizsgálatán, amely egészen november végéig lehetővé teszi, hogy kirúgjanak az iskolákból polgári engedetlenkedő tanárokat.

- Ez persze nem azt jelenti, hogy a rendeletet biztosan visszavonják 

- tette hozzá a PSZ alelnöke.

Nagy Erzsébet arról számolt be, ismét felhívták az államtitkár figyelmét arra, hogy nem kellene az uniós forrásokra várni a pedagógusok béremelésének ügyében, a költségvetési törvényben át lehetne csoportosítani 357 milliárd forintot ahhoz, hogy azonnal megvalósulhasson egy 45 százalékos béremelés. A felvetésükre nem jött válasz, ahogy arra sem, hogy a tanárok tanítással lekötött heti munkaidejét 22 órára állítsák vissza, az ezen felüli többlettanítást pedig fizessék ki.

- Egyértelmű, hogy akikkel tárgyalunk, semmilyen döntésre nincsenek feljogosítva 

- fogalmazott a PDSZ ügyvivője.

Hozzátette: ha a pályán maradó pedagógusok tudnak valamennyit pihenni nyáron, akkor “pihenjenek rá az őszre”, mert további küzdelmekre kell számítani. Totyik Tamás pedig emlékeztetett, 

a parlament várhatóan július 4-én szavaz a pedagógusok közalkalmazotti jogviszonyát megszüntető státusztörvényről, erre a napra is mozgósítani fognak.