luxusingatlan;Orbán Ráhel;Tiborcz István;

Már harminchat olyan luxusingatlan-projekt van, amely bizonyíthatóan a Tiborcz-körhöz tartozik

Valamint Orbán Ráhelhez, hiszen a magyar jog szerint a kormányfő vejének friss szerzeményei házastársi közös vagyonnak minősülnek.

Az Orbán–Tiborcz-kör eddig megkezdett, befejezett, illetve átvett luxusingatlan-projektjeiről közölt összeállítást a Válasz Online, a cikk elkészítése során pedig a lap összesen 36 ilyen fejlesztést talált. Azok az alacsonyabb csillagozású, nem eléggé prémium hotelek, amelyektől a miniszterelnöki család a közelmúltban megvált – például a Lifestyle Hotel Mátra vagy két ausztriai síszálloda –, nem szerepelnek a lajstromban.

A lap az összeállításban minden pontnál feltünteti, hogy közvetlen BDPST-tulajdonról, illetve Diófa- vagy Equilor-érdekeltségről van-e szó. Részletezi azt is, hogy az adott fejlesztés mennyi adófizetői pénzt nyert – ha nyert – a Magyar Turisztikai Ügynökség által lebonyolított Kisfaludy-pályázatokon, illetve mekkora „ajándékbefektetést” kapott az államtól. Hiteloldalon pedig azt vizsgálja, hogy egy-egy szálloda vagy irodaház esetében mennyi kölcsön jött a kormány Magyar Fejlesztési Bankjától (MFB), Mészáros Lőrinc bankholdingjától, vagy az immár Tiborcz-tulajdonban lévő Gránit Banktól, esetleg az OTP-től.

Az összegzés szerint

a Tiborcz-féle előretöréshez csaknem 30 milliárd forintos vissza nem térítendő állami támogatás, bő 133 milliárdnyi kormányzati tőkeinjekció, majd’ 29 milliárd forint MFB-kölcsön és 151 milliárdnyi „baráti” hitel kellett.

A 36, bizonyíthatóan a Tiborcz-kör tulajdonában vagy kezelésében álló projektről szóló összeállítást (amelyben részletesen szerepel többek között a Hotel Dorothea, a D8 Hotel, az Adria-palota, a Dürer Park, a Verno House és a Costa del Solon, azaz a spanyol Naposparton lévő Hotel Atrio del Mar) ide kattintva nézhetik meg.