;

oktatás;nemzeti konzultáció;alternatív népszavazás;aHang;Egységes Diákfront;

- Csaknem 115 ezren szavaztak az alternatív oktatási népszavazáson, most egymillió üres nemzeti konzultációs ív összegyűjtése a cél

November 17-én helyi tankerületeknek is kézbesítik a 7IGEN-es népszavazás eredményeit.

Hétfőn véget ért Magyarország első alternatív népszavazása, amelyen összesen 114 941 ember mondott véleményt az oktatás hét legfontosabb kérdésében – közölte keddi sajtótájékoztatóján az aHang, hozzátéve: nagyon büszke az eredményekre, hiszen 8 nap alatt csaknem 115 ezer ember szavazott egy hitelesített választási rendszeren keresztül, és állt ki egy egyenlőbb, esélynyújtó, megfelelően finanszírozott, 21. századi oktatási rendszerért.

Mind a hét kérdésben elsöprő arányban az igenek kerültek többségbe. A részletekről elárulták, hogy

  • a résztvevők 39,58 százaléka személyesen, valamelyik szavazósátornál, míg 60,42 százaléka online, okoseszközön vagy számítógépen keresztül szavazott,

  • a szavazók 1,44 százaléka 16–18 év közötti, míg 98,56 százaléka elmúlt 18 éves,

  • Budapesten 19 579 szavazatot adtak le személyesen, a vidéki városok tekintetében pedig kiemelkedett Szeged 2561 szavazattal, Miskolc 2216 szavazattal, Pécs 1738 szavazattal, valamint Veszprém 1450 szavazattal. 

A népszavazást szervező Egységes Diákfront és aHang célja, hogy az eredményeket a legtöbb helyre eljuttassák és megmutassák, hogy az emberek igenis véleményt akarnak mondani az oktatásról.

Első lépésben november 17-én, a nemzetközi diáknapon, az ország számos pontján kézbesítik a népszavazás eredményeit a helyi tankerületeknek. Az összehangolt országos akciónapon egyszerre fogják bejuttatni az eredményeket a helyi döntéshozókhoz.

Kiderült az is, hogy a 7IGEN-es alternatív népszavazás második fordulójaként egymillió üres nemzeti konzultációs ívet szeretnének összegyűjteni.

„A kormány az érdemi kérdések megvitatása helyett újra nemzeti konzultációs propagandába kezd, amit ellensúlyozni szeretnénk, és fel szeretnének mutatni egymillió üres ívet, ami az oktatás ügyét szimbolizálná” – közölte az aHang.

Mint arról korábban lapunk is beszámolt, az alternatív népszavazás hét kérdésből állt:

  • „Egyetért-e Ön azzal, hogy a magyar kormány alakítson ki olyan kereteket, amely minden gyermek számára biztosítja a modern, esélyteremtő oktatást?”

  • „Egyetért-e Ön azzal, hogy széles körű egyeztetés után alkossanak az oktatásban dolgozók és a gyermekek érdekeit szolgáló szabályozást a státusztörvény helyett?”

  • „Egyetért-e Ön azzal, hogy a magyar kormány állítson fel az oktatás teljes egészéért illetékes, felelős és önálló oktatási minisztériumot?”

  •  „Egyetért-e Ön azzal, hogy a magyar kormány adjon azonnali minimum 50%-os béremelést a pedagógusoknak?”

  • „Egyetért-e Ön azzal, hogy állítsák vissza a pedagógusok valódi sztrájkjogát?”

  • „Egyetért-e Ön azzal, hogy az óvoda és az iskola közösségének legyen valós beleszólása az igazgató kiválasztásába?”

  • „Egyetért-e Ön azzal, hogy Pintér Sándor belügyminiszter nem alkalmas a köznevelésért felelős miniszteri tisztségre?”

A cég annak idején egy Rogán Antal által benyújtott törvényjavaslat révén került monopolhelyzetbe.