;

Kína;WHO;megelőzés;előkészületek;légúti tünetek;járványkezelés;

Egyre többen szenvednek Kínában légúti betegségtől

- Még nincs járvány Kínában, de növelik a járványklinikák számát

Bár a WHO korábban inkább nyugtatni próbálta a közvéleményt az egyre terjedő tüdőgyulladásos esetek miatt, a kínai egészségügy már az időseket és a gyerekeket ellátó intézményekben korlátozásokra figyelmeztet.

A kínai egészségügyi minisztérium vasárnap felszólította a helyi hatóságokat, hogy növeljék a járványklinikák számát, miután szerdán az Egészségügyi Világszervezet (WHO) az ország koronavírus-járvány korlátozásainak enyhítése óta először számolt be a légzőszervi megbetegedések számának növekedéséről. – Az akut légúti megbetegedések megugrása többféle kórokozó, elsősorban az influenza egyidejű terjedésével függ össze – mondta vasárnap Mi Feng, a kínai nemzeti egészségügyi bizottság szóvivője.

A szóvivő kiemelte: „Erőfeszítéseket kell tenni az érintett klinikák és kezelési területek számának növelésére, a rendelési idő megfelelő meghosszabbítására és biztosítani kell a gyógyszerellátást. A létfontosságú és zsúfolt helyeken, mint például az iskolákban, gyermekekkel foglalkozó intézményekben és idősotthonokban is figyelni kell a járvány megelőzésére és ellenőrzésére, csökkentve az emberek és látogatók létszámát.”

Amint arról a Népszava is beszámolt, a WHO csütörtökön azt közölte, hogy „egyelőre nem talált semmi rendkívülit és elfogadta a kínai hatóságok beszámolóját a Kínában felfedezett, légúti-betegséggócok esetében”. A világszervezet előtte szerdán közölte, hogy észak-kínai gyermekeknél diagnosztizálatlan tüdőgyulladásos csoportokat talált, és tájékoztatást kért Kínától, s végül azt állapította meg, hogy „nincs szükség rendkívüli intézkedésekre a Kínába készülök esetében, de aki légúti betegségek tüneteit észleli magán, az lehetőleg tartózkodjon az utazástól”.

Két embert letartóztattak a hatóságok, akik a demonstráción antiszemita megjegyzésekkel, provokációval akartak zavart kelteni.