Németország;Nagy-Britannia;Magyarország;Franciaország;Izrael;utazás;figyelmeztetés;

Tel-avivi utasok érkeznek a frankfurti repülőtérre

- Több európai országra, köztük Magyarországra is utazási figyelmeztetést adott ki Izrael

Az ország nemzetbiztonsági tanácsa a lakosokak azt javasolja, hogy minden külföldi utazást fontoljanak meg, és más országokban kerüljék zsidó és izraeli identitásuk külső megnyilvánulását.

Több európai országra, köztük Franciaországra, Nagy-Britanniára, Németországra és Magyarországra vonatkozóan is megemelte az utazási figyelmeztetés szintjét Izrael Nemzetbiztonsági Tanácsa – derül ki a Haaretz cikkéből, amit elsőként a hvg.hu vett észre.

A besorolás szerint „potenciális veszély” fenyegeti az izraeli utazókat ezekben az országokban, és a figyelmeztetési szintet az öt fokú skála kettes szintjére emelték többek között Ausztria, Belgium, Bulgária, Görögország, Izland, Írország, Hollandia, Málta, Portugália, Spanyolország és Svédország esetében is. Ausztrália, Oroszország, Kína, Brazília, Argentína és más közép- és dél-amerikai országok is kettes besorolást kaptak.

A The Times of Israel cikke szerint az izraelieket a Nemzetbiztonsági Tanács arra figyelmezteti, hogy

tegyenek további óvintézkedéseket, amikor az említett országokban tartózkodnak.

Számos afrikai és közép-ázsiai országban – köztük Dél-Afrikában, Eritreában, Üzbegisztánban, Kazahsztánban és Türkmenisztánban – eközben a 3. szintre emelkedett a figyelmeztetési szint, itt a nem feltétlenül szükséges utazások elhalasztása javasolt.

Izrael Nemzetbiztonsági Tanácsa ismételten arra kérte az izraelieket, hogy minden külföldi utazást fontoljanak meg, és más országokban kerüljék zsidó és izraeli identitásuk külső megnyilvánulását.

Bahrein, Tunézia és Katar, valamint az észak-kaukázusi országok és az Iránnal határos országok többsége „vörös” országnak minősül, ezeket az országokat az izraelieknek azonnal el kell hagyniuk.

Az EUB 2020. decemberében megállapította, hogy a magyar menekültügyi szabályok több tekintetben összeegyeztethetetlenek az uniós joggal. Ha a kabinet nem lenne hajlandó kifizetni a megítélt bírságot, az összeget levonják az országnak járó uniós támogatásból.