Nagykovácsi;Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság;Menczer Tamás;

Már nem igazgató a Duna-Ipoly Nemzeti Parknál Füri András, aki összeszólalkozott Menczer Tamással a nagykovácsi kereszt miatt

Január elsejétől új vezető érkezett Selmeczi-Kovács Ádám személyében.

2024 január elsejétől új vezetője van a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságnak Selmeczi-Kovács Ádám személyében, aki – természetvédelmi őrként, illetve tájegységi osztályvezetőként – másfél évtizede dolgozik az igazgatóság kötelékében – közölte a nemzeti park a Facebook-oldalán.

A bejegyzés szerint Selmeczi-Kovács Ádám az ezt megelőző időkben aktív szerepet vállalt a nemzeti park létesítését megalapozó kutatásokban és a természeti értékek védelmének szükségességét hangsúlyozó ismeretterjesztésben. Madártani szakmai érdeklődése kapcsán is fontos célnak tartja a vizes élőhelyek, valamint a természetközeli erdők védelmének további erősítését.

Mint arról lapunk is beszámolt, Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára – aki egyben a térség fideszes országgyűlési képviselője – még októberben egy videóban fejtegette, hogy a Nagy-Szénás hegyen hosszú ideje állt egy kereszt, amelyet vandálok felgyújtottak és feldaraboltak. A politikus azt is közölte, a kormányhivatal már kiadta a szükséges engedélyeket, hogy a hegyen ismét felállítsák a keresztet, azonban vannak emberek, akik ezt nem szeretnék. Ide sorolta a Duna-Ipoly Nemzeti Park igazgatóját, Füri Andrást, valamint a Nagykovácsi Természet és Környezetvédő Egyesület elnökét is. „Amiről itt szó van, és amit Füri András igazgató úr, a Duna-Ipoly Nemzeti Park igazgatója, és Vojczek Judit elnök asszony csinál, az a modern kori keresztényüldözés” – jelentette ki.

Füri András erre reagálva többek közt leszögezte, ő nem keresztényüldöző, ellenben egy Krisztust követő és az embertársainkat cselekedetekkel is szolgáló keresztyén gyülekezet aktív, hitvalló tagja. „Vallom, hogy a természet Isten Temploma, melyben vannak Szentély területek. Szerencsére több ilyen Szentély is létezik Magyarországon, amelyek védelmét – a nemzeti örökségünk részeként – az Alaptörvény is megőrizni rendeli.” Mint írta, ilyen szentély a fokozottan védett Kis-és Nagyszénás hegycsoport a Budai-hegyekben, ahol elsődleges cél a természet sokféleségének, a teremtett világnak a védelme. „Minden más csak ez után következhet!” – tette hozzá.

Menczer ezután a Duna-Ipoly Nemzeti Park fura urának nevezte Fürit, aki szerinte a megnyilatkozásaival kizárólag az alkalmatlanságát bizonyította. Emellett úgy vélte, hogy amit ő szeretne, az a legcsekélyebb veszéllyel sincs a természetre.