Újbuda;rendőrgyilkosság;kényszergyógykezelés;

„Nem én ütöttem bele a kést, belefordult a késbe” - Kitart az önvédelem mellett az újbudai rendőrgyilkosság vádlottja

Nézeteltérés alakult ki a szakértők között Sz. Szilárd kezelésének szükségességéről.

Szomszédjai írásbeli vallomásának felolvasásával folytatódott az újbudai rendőrgyilkossággal vádolt férfi pere a Fővárosi Törvényszéken - olvasható a Telex beszámolójában. 

A házban lakók elmondásából egy robbanásveszélyes ember képe rajzolódott ki. Volt, amikor eltorzult arccal, ökölbe szorított kézzel verte a folyosó korlátját, s folyton arról beszélt, hogy furcsa hangokat hall az idős nő lakásából - ezért is akarta betörni az ajtót, hogy „megmentse”. 

A szomszédok végighallgatták, amint a rendőrök megpróbálják rábírni a férfit, hogy menjen be velük a rendőrségre. Volt olyan, aki hallotta a dulakodás hangjait is, valamint a megszúrt Baumann Péter nyöszörgését a folyosóról. A történtek után furcsa és félelmetes csend ereszkedett a lépcsőházra.

Sz. Szilárd hazugságnak nevezte a tanúvallomásokat, amelyekkel szerinte csak őt akarják befeketíteni. Állítja, az egyik tanú olyan szófordulatokat használt a vallomásában, ami a tanú iskolázottsága és szociális helyzete alapján életszerűtlen. Egy ponton azt is kijelentette, hogy nem ölte meg a rendőrt, csak védekezni akart: sőt, eleve nem is akart sérülést okozni az egyenruhásoknak. „Nem megöltem, védtem magam. Nem én ütöttem bele a kést, belefordult a késbe, ezt vegyük figyelembe” - fogalmazott. Ez némiképp ellentmondásban áll azzal, amit az előkészítő ülésen mondott, ahol elismerte, hogy valóban megszúrta a rendőröket.

A vádlottat jelenleg az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben (IMEI) kezelik. Az itt dolgozó orvosok és klinikai szakpszichológusok úgy vélik, meg lehet szüntetni a kényszergyógykezelést, azonban az igazságügyi szakértők ezzel ellentétes álláspontra jutottak. Végül a bíróság utóbbi véleményt osztotta, így Sz. Szilárd továbbra is az IMEI-ben marad.